LEC, NEOM ile yaptığı partnerlik anlaşmasını iptal etti League of Legends League of Legends Haberleri

LEC, NEOM ile yaptığı partnerlik anlaşmasını iptal etti

LEC, League of Legends topluluğundan gelen olumsuz geri dönüşlerin ardından Suudi Arabistan’ın megakent projesi NEOM ile olan partnerliğini iptal etti.

LEC’den, topluluğun büyük bir kısmını memnun eden bir karar geldi. Geçtiğimiz gün, Suudi Arabistan’ın megakent projesi NEOM ile Yaz Mevsimi’nin geri kalanı boyunca partnerlik imzalayan LEC, topluluğun tepkisini çekmişti. Verilen bu tepkilerin nedeni, Suudi Arabistan’ın baskıcı ve eşitlikten uzak politikasının, LEC’in desteklediği düşüncelerle tezatlık  yarattığı düşünülüyordu. Bugün geçtiğimiz saatlerde League of Legends Avrupa Ligi, bahsi geçen anlaşmayı iptal ettiklerini söyleyen bir yazı paylaştı.

  “Bir şirket ve bir lig olarak, hata yaptığımızda bunu fark etmenin ve çabucak düzeltmek için çabucak çalışmamızın önemli olduğunu biliyoruz. Biraz daha düşündükten sonra, Suudi Arabistan ve Orta Doğu’da yaşayanlar da dahil olmak üzere dünya çapındaki tüm oyuncularımıza ve hayranlarımıza kararlı bir şekilde bağlı kalmaya devam ederken, LEC NEOM ile olan ortaklığını hemen sonlandırdı. E-spor ekosistemimizi genişletmek için bu ortaklığı güçlendirmek için çok hızlı hareket ettik ve büyütmek istediğimiz toplulukta çatlaklara neden olduk. Bu örnekte kendi beklentilerimizi karşılayamamış olsak da, bunun tekrarlanmamasını sağlamak için iç yapılarımızı yeniden incelemeyi taahhüt ediyoruz.”

Böylece Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed Bin Salman’ın megakent projesi ile olan partnerlik anlaşması iptal edildi. Sadece izleyicilerden değil, sunucuların da dahil olduğu LEC ekibinden de büyük bir tepki alan partnerlik anlaşmasının iptali, topluluğun bir arada durarak başarabileceklerinin bir kanıtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir