League of Legends League of Legends Haberleri

LEC Panorama: Rekkles Yavaş

“LEC Panorama” serimiz kaldığı yerden devam ediyor! Gelin, Bahar Mevsimi’nde ikinci haftanın nasıl geçtiğini “Rekkles Yavaş” başlığı altında inceleyelim.

LEC Bahar Mevsimi’nde sezon öncesi ciddi transferler yapıldı. G2 Esports, Worlds finalisti kadrosunu bozmadı ancak ligin geri kalanında dengeler büyük ölçüde değişti. İlk hafta, ligin nasıl ilerleyeceği hakkında ufak bir bilgi vermişti ancak hala hiçbir şey belli değil. Belli olan tek şey G2 Esports’un yine en büyük şampiyonluk adayı olduğu. Diğer taraftan Rogue, Origen ve Fnatic de bir hayli iddialı gözüküyor. Gelin, LEC Bahar Mevsimi’nin ikinci haftasında öne çıkan konu başlıklarını inceleyelim.

Mesir Macunu Takviyeli Rogue

Geçtiğimiz mevsimki kadrosunu elinde tutan Rogue nişancı pozisyonunda Woolite yerine Hans Sama ile mücadele etme kararı aldı. Ekip lige fırtına gibi başladı. 2019 Yaz Mevsimi’nde de fena olmayan bir Rogue izlemiştik ancak üst üste bu kadar istikrarlı ve kararlı oyunlar görmedik. Bunun sebebi bizleri meraklandırmadı değil. Woolite zaman zaman “outclass” oluyordu ve takımını bir tık geriye çekebiliyordu. Hans Sama ile bu sorun ortadan kalkmış gibi gözüküyor. Finn de potansiyelini yavaş yavaş ortaya çıkarmaya başladı. Geçtiğimiz yıla kıyasla daha iyi oyunlar sergileyecek gibi.

G2 Esports Kaldığı Yerden

Perkz ve Caps çorap değişir gibi koridor değişiyor, G2 Esports saltanatı devam ediyor. Aklımızda 3 soru var; Bu ikili mi çok iyi? Jankos “tarihin en iyi ormancısı” olduğu için yan koridorlara belirli seviyede kim gelse takımını şampiyon yapabilir mi?  Koç Grabbz gelip mid’e geçse, uyum inanılmaz bir seviyede olduğu için ligi yine domine ederler mi? (Bu şaka). Soruların cevabı G2 Esports’un bu başarısını tam olarak açıklamıyor olabilir ama yine de belirli unsurları aydınlatır. Umarız ilerleyen haftalarda OG veya Fnatic bu “lanet” takıma kafa tutar da keyifli eşleşmeler izleriz. (Lanet yanış anlaşılmasın takımın mütemadiyen kaybetmediğini belirten bir sıfat o.)

Rekkles Yavaş!

Rekkles, ilk iki haftada çıktığı 4 maçta 43 KDA yakaladı. Fnatic’in ilk mağlubiyetinde 1/1/1’lik bir Aphelios oyunu oynadı. Bu nazarlığın ardından sırasıyla skorları: 10/0/3 Aphelios, 7/0/4 Miss Fortune, 7/0/10 Senna. 4 maçta sadece bir kez öldü ve harika performanslar sergiledi. Pozisyon alışından tutun saniye başı verdiği hasara, koridor safhasından geç oyuna. Selfmade’in takıma yavaş yavaş adapte olmasıyla her maç daha korkutucu bir FNC görüyoruz. Bwipo’nun Rengar, Nemesis’in Ornn oynadığı maçta esnekliklerini de gösterdiler. Rekkles’ın bu performansıyla birlikte G2’nun en büyük rakibi olacaklar gibi.

Schalke Mi Şalke Mi?

Açıkçası LEC Bahar Mevsimi’nin ilk iki haftasında Schalke değil Şalke izledik gibi. Nike-Nixe’ye benzer bir durum yaşandı denebilir. Bu takımın tavanı ve potansiyeli kesinlikle bu değil. Kağıt üstünde iyi bir kadro kuran ekip uyum sorunları yaşıyor gibi gözüküyor. İlk iki hafta bu sorunların önüne geçilmedi. İlerleyen haftalarda Schalke’den büyük bir çıkış bekliyoruz. Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla ev içinde pozitif bir hava var. Bu hava Vadi’ye de yansırsa, farklı performanslar izleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir