League of Legends League of Legends Haberleri

LEC play-off eşleşmeleri belli oldu

LEC play-off eşleşmeleri, oynanan tie-break maçının ardından kesinleşti, ilk turda Splyce-Rogue ve Schalke 04-Vitality mücadeleleri oynanacak, Fnatic ve G2 ise direkt olarak ikinci turdan başlayacak.

Her geçen mevsim yeni sürprizlerin yaşandığı LEC’de bu mevsim de büyük bir sürpriz yaşandı. Geçtiğimiz mevsim beklenenin çok üstünde bir performans sergileyen Origen final oynayarak herkesi şaşırtmıştı. Takım, Yaz Mevsimi’nde kadrosunu bozmadı ancak play-off potasına dahi giremedi. Oynanan tie-break mücadelesinin ardından LEC Yaz Mevsimi’nde play-off eşleşmeleri netlik kazandı. Buna göre ilk turda Splyce-Rogue ve Schalke 04-Vitality mücadeleleri oynanacak. Ligi ilk iki sırada bitiren G2 ve Fnatic ise direkt olarak ikinci turdan başlayacak.

LEC Yaz Mevsimi’nde kritik maçlar izledik. Play-off mücadelelerinin kesinleşmesiyle bu mevsimin meyvelerini almak için mücadeleler devam edecek. İlk turda gerçekten yakın karşılaşmalar izleyebiliriz. Splyce normal sezonu 3. sırada bitirmeyi başardı. Xerxe ve Humanoid’li kadrosuyla iyi işler başaran ekibin ilk turdaki rakibi Rogue. Geçtiğimiz mevsimki başarısız performansının ardından akademi ağırlıklı bir kadro kuran ekip normal sezonda 7 galibiyet alarak 5. sıraya yerleşti.

İlk turun bir diğer eşleşmesinde 4. sıradaki Schalke 04 ve 6. sıraya tie-break maçıyla yerleşen Vitality karşı karşıya gelecek. İki ekibin de önemli silahları var. LEC’de normal sezonu ilk iki sırada bitiren Fnatic ve G2 ise direkt olarak ikinci tura kaldı. Lig formatına göre bu eşleşmenin galibi direkt olarak finale çıkacak. Kaybeden ise yarı finale çıkarak rakibini bekleyecek.

Bakalım bu heyecanlı sezonun ardından LEC’de kupaya hangi takım uzanacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir