League of Legends League of Legends Haberleri

LEC playoff eşleşmeleri belli oldu

Dün oynanan maçların ardından LEC Bahar Mevsimi normal sezonu son buldu ve playoff eşleşmeleri belli oldu.

Mevsim başından beri kıyasıya mücadelenin sürdüğü LEC’de SK Gaming- Schalke 04 tiebreak maçının da son bulmasıyla tüm sıralamalar belli oldu. 10 takımın bulunduğu ligde sezon sonunda ilk 6’ya kalan ekipler playoffa katılma hakkı kazanıyor. Son 4 takım ise ligden düşme olmadığı için sadece playoff hayallerini kaybediyor. Önümüzdeki mevsim aynı takımlar ligde oynamaya devam edecek.

LEC playoff formatı ligimizdeki sistemden biraz farklı. Playoff 4 etaptan oluşuyor. İlk etapta normal sezonu 3-4 bitiren Fnatic, 5. Team Vitality ile karşılaşacak. Öbür tarafta ise Fnatic’le aynı sırayı paylaşan Splyce, 6. SK Gaming’le oynayacak. Ligi ilk iki sırada bitiren Origen ve G2 ekipleri ise direkt olarak ikinci etaptan başlayacak. Fnatic-Vitality ve Splyce-SK Gaming eşleşmelerinin galipleri ikinci etapta birbirleriyle karşılaşacak. İkinci etapta G2-Origin maçının kazananı direkt olarak finale kalacak, kaybedeni ise üçüncü etaba kalacak ve ikinci etabın kazananıyla oynayarak bir şans daha yakalayacak. Üçüncü etabın kazananı ise finale çıkıyor.

Bu sezonu şampiyon olarak bitiren ekip MSI’a katılma hakkı kazanacak. İlk 3’e giren takımlar ise Rift Rivals’a gidecek. Normal sezonu playoff potasının içinde bitiren ekipler için zorlu bir fikstür olsa da kazanan takımın kendini en önemli turnuvalardan biri olan MSI’da temsil etme hakkı kazanacağını unutmamak lazım. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene Fnatic LEC’i kazanıp MSI’da 3. olmuştu. Bir önceki sene ise LEC temsilcisi G2 final oynamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir