League of Legends League of Legends Haberleri

LEC ve LCS’in 2020 Yaz Mevsimi başlangıç tarihleri ertelendi

MSI’ın iptal edilmesinden sonra LEC ve LCS’in 2020 Yaz Mevsimi’ne başlayacağı tarihler ertelendi. LEC 12 Haziran’da, LCS ise 13 Haziran’da başlayacak.

Geçtiğimiz aylarda, MSI’ın yapılma kararı alındığı dönemde, bütün bölgelerin 2020 Yaz Mevsimi’ne başlayacağı tarihler belirlenmişti. Covid-19 salgını sebebiyle MSI’ın iptal edilmesinin ardından bölgeler de liglerin başlayacağı tarihleri ertelemeye başladı.

Bu ertelemelerden birisi Avrupa ligi LEC’den geldi. 12 Haziran’da başlayacak ligde erteleme sebebiyle oluşan sıkışıklık, 1. ve 8. haftalarda iki yerine üç gün boyunca maç oynatılarak çözülecek.

Ertelenen diğer bir lig ise Kuzey Amerika ligi LCS. MSI turnuvasının iptali ile birlikte iki hafta ertelenen LCS, 13 Haziran’da Yaz Mevsimi’ne başlayacak. Tıpkı LEC gibi ertelenen LCS, Avrupa liginin aksine fazladan maç oynanacak haftalar ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Başlayacak olan 2020 Yaz Mevsimi ile birlikte yapılacak olan maçların gerçekleşeceği mekan hala belli değil. Devam etmekte olan salgın yüzünden takımların bir süre daha stüdyolardan uzakta seyircisiz bir şekilde oynaması gerekebilir. Bunu, salgının ilerleyen günlerdeki ilerleyişine göre karar verilecektir muhtemelen.

Diğer liglerin yanı sıra ülkemizde de 16 Mayıs’ta başlaması planlanan 2020 Yaz Mevsimi 3 hafta ertelenerek 6 Haziran olarak duyurulmuştu. Tıpkı LCS gibi bizde de fazladan oynanacak haftalar ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ayrıca yeni bir karar alınmazsa, geçtiğimiz mevsimi lig dışında geçirmek zorunda kalan Galatasaray Espor yeniden Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde boy gösterecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir