League of Legends League of Legends Haberleri

LEC’de Fnatic, Team Vitality’yi eleyerek bir üst tura yükseldi

Fnatic, Team Vitality’yi 3-0’lık skorla kolayca mağlup ederek bir sonraki tura kalma hakkı kazandı.

Fnatic aslında kolay bir seri geçirdi. İlk iki maçta kompozisyonlarını daha iyi oynayan takım son maçta rakibinin mental olarak zayıflığını iyi kullandı. Broxah seriye damga vuran isimlerden biri oldu. Şimdi ise FNC diğer ilk raunt eşleşmesi olan Splyce- SK Gaming’in galibini bekleyecek.

1. Maç

İlk maçta Vitality tarafından çok agresif bir kompozisyon gördük. Cabochard üst koridorda Lucian oynarken Fnatic tarafında Rekkles Vayne seçimini yaptı. FNC erken oyunda Rekkles üstünden bir üstünlük sağladı. Fnatic başta savaşları kaybediyor gibi gözükse de Rekkles’ın aldığı pozisyon ve Karthus ultisiyle bunu tersine çevirdi. İki ekip de savaşı güçlü kompozisyonlar kurduğu için bol bol çarpıştılar. FNC bu çarpışmaları çok daha iyi oynayan taraf oldu. Takım haritadaki bütün görevleri yerine getirdi ve mücadeleyi 34 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Vitality hızlı bir başlangıç yaptı ve erken oyunu iyi geçirdi. Mowgli orman rotasyonuyla Jiizuke’yi öne geçirdi. Öbür taraftan Rekkles-Hylissang ikilisi yine çok iyi oynadı. Sezon boyunca çok iyi maçlar çıkaran ikili yine iyi bir performans sergiledi. Kompozisyonunun gereksinimlerini yerine getiren Fnatic rakibinin küçük hatalarını çok iyi değerlendirdi. Takım makro oyunu eksiksiz oynadı diyebiliriz. Son savaşı da kolayca kazanan Fnatic maçı 29. dakikada bitirdi.

3. Maç

Serinin üçüncü maçında Nemesis Kayle oynarken Jiizuke Yasuo oynadı. İlk kanı orta koridora yaptığı baskınla Broxah aldı. Broxah aktif bir erken oyun oynadı. Rek’sai seçimini iyi kullanan Fnatic erken oyunu çok önde geçti. Koridorları kazanan takım biraz kolay bir galibiyet aldı. Vitality tarafında ise Jiizuke kötü bir performans sergiledi. Vitality ilk skorunu 17. dakikada alırken aynı sürede Fnatic 7 skor ve 1 kule çıkardı. Son maçı açıkça yok eden FNC 22 dakikada galip geldi ve seriyi 3-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir