LGD Gaming, Team WE'yi eleyerek çeyrek finale adını yazdırdı League of Legends League of Legends Haberleri

LGD Gaming, Team WE’yi eleyerek çeyrek finale adını yazdırdı

Çin Ligi LPL’in playoff karşılaşmalarında mücadele etme şansı elde eden LGD Gaming, 1. Turdaki rakibi Team WE’yi 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Playoff rüzgarı Çin’i de sarmış durumda. Yaz Mevsimi’nin lig aşamasının bitmesi ile başlayan playoff karşılaşmalarında 1. tur mücadeleleri, bugün sona erdi. 5 maç üzerinden oynanan seride LGD Gaming, rakibi Team WE’yi 3-1 yenmeyi başararak çeyrek finallerde mücadele etme hakkı kazandı. Takımın çeyrek finallerdeki rakibi, 2018 Dünya Şampiyonu Invictus Gaming olacak.

LGD Gaming için 2020 sezonu pek de iyi başlamamıştı. Bahar Mevsimi’nde çıktığı 16 karşılaşmadan sadece beş zafer elde etmeyi başaran takım, lig aşamasını 15. sırada bitirmişti. Geçtiğimiz mevsim playofflara kalma şansını elde edemeyen LGD, Yaz Mevsimi’nde daha derli toplu bir takım olarak gözüktü. Lig aşamasında çıktığı 16 karşılaşmanın 10 tanesini kazanmayı başararak kendini playoff potasına atmayı başaran takım, ilk turda Team WE’yi yendi ve adını çeyrek finallere yazdırdı.

Team WE’de 2020’ye harika bir başlangıç yapmasa da Bahar Mevsimi’nde playofflara kalmayı başarmıştı. 16 karşılaşmanın 8’ini kazanmayı başaran takım, playofflarda çeyrek finale kadar yükselmiş fakat Top Esports tarafından elenmekten kurtulamamıştı. Yaz Mevsimi’ni ise 9 galibiyetle 7. sırada bitirmeyi başaran Team WE, ilk turdan LGD tarafından elenince şampiyonluk hayallerine veda etmek zorunda kaldı.

LGD Gaming’in Invictus Gaming ile karşılaşacağı mücadele, 16 Ağustos Pazar günü saat 12.00’de gerçekleşecek. Kazanan takım, yarı finallerde mücadele etme hakkı elde edecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir