LGD Gaming, yarı finale yükselen son takım oldu League of Legends League of Legends Haberleri

LGD Gaming, yarı finale yükselen son takım oldu

LPL takımlarından LGD Gaming, çeyrek finalde karşılaştığı Invictus Gaming’i 3-0’lık bir skor ile yenerek yarı finalde mücadele edecek son takım oldu.

2020 Yaz Mevsimi LPL şampiyonunu belirlemek için yolu neredeyse yarıladık. 1. Turun ardından çeyrek final karşılaşmaları da bugün itibariyle son buldu. Yarı finale ismini yazdırmayı başaran son takım, eski Dünya Şampiyonu Invictus Gaming’i 3-0 yenmeyi başaran LGD Gaming oldu.

LGD Gaming için 2020 sezonu pek de iyi başlamamıştı. Bahar Mevsimi’nde çıktığı 16 karşılaşmadan sadece beş zafer elde etmeyi başaran takım, lig aşamasını 15. sırada bitirmişti. Geçtiğimiz mevsim playofflara kalma şansını elde edemeyen LGD, Yaz Mevsimi’nde daha derli toplu bir takım olarak gözüktü. Lig aşamasında çıktığı 16 karşılaşmanın 10 tanesini kazanmayı başararak kendini playoff potasına atmayı başaran takım, ilk turda Team WE’yi yendi ve adını çeyrek finallere yazdırdı. Bugün de Invictus Gaming’i eleyen ekip, şampiyonluk için önemli bir adım attı.

Invictus Gaming’in 2020 macerası ise hiç fena başlamamıştı. Bahar Mevsimi’nde lig aşamasını 14 galibiyet ile birinci sırada bitiren takım playofflarda FunPlus Phoenix’e 3-0 yenilerek mevsimi dördüncü sırada tamamlamıştı. Yaz Mevsimi’ni ise yine 12 galibiyetle, bu sefer üçüncü sırada bitiren ekibin şampiyonluk iddiası bugün, çeyrek finalde aldığı 3-0 yenilgi ile sona erdi.

Böylece yarı finalde mücadele edecek dört takım belli oldu. Finale yükselecek ilk takımı belirleyecek ilk karşılaşma olacak Suning – Top Esports serisi, 22 Ağustos Cumartesi günü saat 12.00’de gerçekleşecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir