League of Legends League of Legends Haberleri

Licorice, oyuna 1 hafta ara verdi

Cloud9 üst koridoru Licorice, bileğinde yaşadığı sorundan dolayı LCS’in 5. haftasında forma giyemeyeceğini açıkladı.

Kuzey Amerika’nın en iyi yerli üst koridor olarak gösterilen Licorice bu mevsime kadar dominant bir performans sergilemişti. Oyuncu Yaz Mevsimi’ne de iyi başladı ancak özellikle Rift Rivals turnuvasında bir hayli sönük kaldı. Oyuncunun performansının düşüklüğü takım adına da bir hayli kötü oldu ve C9 turnuvada maç kazanamadı. Twitter üstünden uzun bir açıklama paylaşan Licorice bileğinde bir süredir ağrılar olduğunu ve 1 hafta dinleneceğini belirtti.

Amerikalı üst koridor açıklamasında bileğindeki ağrıların çok uzun zaman önce başladığını ancak bu zamana kadar oyun oynamasını engellemediğinin altını çizdi. Genelde 10 saniye rahatsız eden ağrılar yaşadığını söyleyen oyuncu yaklaşık 1 ay önce rahatsızlığının ciddileştiğini ve Rift Rivals’da oynamamasının daha iyi olduğunu düşündüğünü belirtti. Bu konuda biraz geç kalan Licorice yönetim takım listesine Riot Games’e bildirdikten sonra sorununu dile getirdiği için yolun geri dönüşü olmadı ve oyuncu turnuvada mücadele etti.

LCS 5. haftasında dinlenecek oyuncunun yerine akademi oyuncusu Kumo oynayacak. Team Liquid karşısında ilk maçına çıkan Kumo harika bir performans sergiledi ve takımına galibiyeti getirdi. Licorice’in yokluğunu iyi bir şekilde geçiren Cloud9 yarın Clutch Gaming karşısına çıkacak. Bu mücadelede de üst koridor Kumo’ya emanet olacak. Licorice’in yaptığı açıklamaya göre oyuncu haftaya Vadi’de olacak.

Bakalım Cloud9 yıldız üst koridorunun yokluğunda haftay ikide ikiyle kapatabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir