League of Legends

LIDER, Misfits Gaming’den ayrıldı

Riot Games

Norveçli orta koridor LIDER, Misfits Gaming ile olan sözleşmesinin sona erdiğini ve teklifleri değerlendirebileceğini duyurdu.

Uzun süredir LEC’nin gelecek vadeden orta koridorları arasında gösterilen LIDER geçtiğimiz mevsim birkaç şans yakaladı ancak muhtemelen takım içindeki sorunlar sebebiyle istenileni veremedi. Misfits Gaming’e ilk olarak akademi takımı için gelen orta koridor geçtiğimiz mevsim LEC’de de maça çıktı. Sezonun sona ermesiyle LIDER’in kontratı da son buldu. Norveçli orta koridor Twitter hesabı üstünden yaptığı açıklamada gelecek mevsim için teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine Norveç ekibi Riddle Esports ile başlayan LIDER burada EU CS’e çıkabilmek için eleme oynadı ancak bunu başaramadı. Aequilibritas Esports ile anlaşan isim burada geçirdiği kısa sürenin ardından Durance Gaming ile anlaştı ve Bqipo ile birlikte oynadı. Oyuncunu sıradaki durağı Fact Revolution oldu. Kariyerinin bu bölümünde oynadığı takımlarda fazla süre geçirmeyen isim yeniden Riddle ile anlaştı ve en sonunda Misfits’e transfer oldu.

Misfits Gaming’in akademi takımı olan Misfits Premier forması giyen LIDER takımıyla oynadığı ilk mevsimde LFL Finali gördü ancak şampiyon olamadı. EU Masters’a katılma hakkı elde eden ekip turnuvaya Ön Elemeler’de başladı ve bu turu başarıyla tamamladı. Turnuva genelinde çok iyi oynayan Misfits Premier şampiyon olmayı başardı ve LIDER ismini duyurdu. Geçtiğimiz mevsim as takımla birkaç maça çıkan isim bekleneni veremedi.

Bakalım LIDER’ın sıradaki durağı neresi olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.