League of Legends League of Legends Haberleri

Link, Team Liquid’e transfer oldu

Uzun bir süredir profesyonel League of Legends sahnesinden uzak kalan Link, Team Liquid’e orta koridor oyuncusu olarak transfer oldu. Takımın yaptığı açıklamaya göre oyuncu, Goldenglue ile dönüşümlü olarak oynayacak.

NA LCS’in en çok konuşulan ekiplerinden Team Liquid, farklı bir hamle yaparak diğer koridorlarına göre nispeten zayıf olan orta koridorunu Link ile güçlendirdi. Daha önce uzun bir süre Counter Logic Gaming’te oynayan Link, Mayıs 2015’te takımdan ayrılmıştı. CLG ile 2015 Bahar Mevsimi Çeyrek Finali’nde TL’ye 3-0 yenildikten sonra yollarını ayıran oyuncu, sonrasında 19 sayfalık bir açıklama yaparak takımda geçirdiği zamana dair düşüncelerini paylaşmıştı. CLG yönetimini yerden yere vuran oyuncu, Doublelift için de “çok kötü bir takım arkadaşı” ifadelerini kullanmıştı.

2016 yılını hayal kırıkları ile tamamlayan Team Liquid ise 2017 yılında arkasındaki yatırımcı ile başarıya ulaşmak istiyor. Dardoch ve Locodoco dramasının ardından neredeyse sıfırdan bir takım kuran TL, eski nişancısı Piglet’i geri getirmiş ve orman pozisyonuna daha önce Immortals ve Fnatic’te forma giyen ReignOver’ı transfer etmişti. IEM Gyeonggi 2016’da yeni kadrosuyla oynayan takım, 2017 sezonu için umut vermişti. Özellikle Goldenglue’nun beklenen çok daha iyi performans göstermesi ile beraber TL’nin 2017 yılında NA LCS’in en iyi ekiplerinden biri olması bekleniyor.

Link ve Goldenglue’yu dönüşümlü olarak oynatmayı planlayan takımın nasıl bir rotasyon sergileyeceği de henüz belirsiz. Her iki oyuncuya da eşit zaman verilmesi takımın kimliği konusunda ciddi sıkıntılar yaratırken, Batı dünyasında yedek oyuncuların efektif kullanımına bir örnek de bulunmuyor. Team Liquid bu durumu nasıl ele alacak hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir