League of Legends League of Legends Haberleri

LJL, corona virüsü sebebiyle seyircisiz oynanacak

Corona virüsünün profesyonel League of Legends arenasında vurduğu son yer Japonya ligi LJL oldu. Ülkedeki espor maçları mevsim boyunca seyircisiz oynanacak.

2020’nin getirdiği kötü sürprizlerden birisi olan Corona virüsü, espor camiasını etkilemeye devam ediyor. Çin, Kore ve diğer Asya liglerinin ardından Japonya ligi LJL’de de güvenlik sebebiyle önlemler alınmaya başladı.

2020 bahar mevsimi boyunca karşılaşmaların seyircisiz olarak oynanacağını açıklayan Riot Japan, LJL için çoktan bilet almış olan izleyicileri için bilgilendirme mesajlarını e-mail olarak attığını da açıkladı.

Geçtiğimiz haftalar boyunca, Dünya’yı sarsan bu virüsün League of Legends arenasına vurduğu darbeleri izledik. İlk kötü haber tabii ki de Çin’den geldi. İlk hafta oynanan maçların ardından yeni yıl tatiline giren LPL, insanların güvenliği için belirsiz bir süre ligi tatil etti. Nisan sonundan önce LPL’in devam etmesi pek olası gözükmüyor.

İkinci darbeyi yiyen ülke Güney Kore oldu. Öncelikle her mevsim başında yapılan medya gününü iptal ettiler, ardından da maçları seyircisiz oynatma kararı aldılar. Kore hükümetinin aldığı güvenlik kararları dolayısıyla League of Legends’ın ana vatanı diyebileceğimiz Kore ligi LCK de, Çin ile aynı kaderi paylaşabilir.

Tüm bu yerel önlemlerin dışında uluslararası öneme sahip bir haber de yayıldı. Worlds’den sonra en prestijli League of Legends turnuvası olan MSI yani Sezon Ortası Turnuvası’nın duyuru tarihi ertelendi. Bu da izleyicilerin kafasında acaba Sezon Ortası Turnuvası iptal edilebilir mi diye bir şüphe uyandırdı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir