League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: LoL 6.13 yaması

Riot Games, destek karakterlere ağırlık verdiği LoL 6.13 yamasını duyurdu.

İki hafta kadar önce yayınlanan 6.12 yamasında yapılan birtakım küçük değişikliklerin ardından gelen 6.13 yaması, destek şampiyonlarına birçok yenilik getirmiş durumda. Bunun yanında üst koridordaki bazı şampiyonlar da yamada ele alındı ve en önemli değişiklik diyebileceğimiz ışınlan sihirdar büyüsünün odaklanma süresinde 1 saniyelik bir artışa gidildi. Son olarak, yapılan değişikliklerin ardından, artık profesyonel sahnede çok daha fazla Gnar oynanacağı kesin gibi duruyor.

Çok önemli değişikliklerden biri de katledilmiş şampiyonların artık yakınlarında alınan skorlardan deneyim kazanacak olması.

Yamanın önemli değişiklikleri şu şekilde:

Şampiyonlar

Profesyonel maçlarda tercih edilmeyen ancak en eğlenceli destek şampiyonlardan biri olan Blitzcrank‘in E yeteneğinin bekleme süresi düşürülürken, ultisinin bekleme süresinde de değişikliğe gidildi. Lulu‘nun Q yeteneğinin ilk isabet ettiği hedeften sonra rakiplere verdiği hasar %70 azaltıldı ve bunun yanında W yeteneği artık önemli ölçüde saldırı hızı da sağlıyor.

Tahm Kench‘in pasifi değişti, artık normal saldırı ve yetenekleri azami can değerine göre hasar veriyor. Bunun yanında şampiyonun Q’sunun hasarı arttı, E’sinin sağladığı kalkan zayıfladı ve ultisinin menzili arttı. Thresh destansı canavarlardan iki ruh kazanacak ve W yeteneği toplanan her ruhla daha fazla kalkan kazandırıyor. Zyra‘nın bitkilerinin yapay zekası yani ortaya çıkışları düzenlenirlen, pasif ve W yeteneğinin bekleme süreleri arttı.

Mini Gnar‘ın meniz artışı yükseltildi. Ayrıca Q artık daha uzaktan dönüyor ve W’nun hasarı yükseltildi. Irelia‘nın ultisinin bekleme süresi yükseltildi. Jarvan‘ın W yeteneğinin sağladığı kalkan iyileştirildi. Kindred‘ın W yeteneği artık iyileştirme yapmıyor ancak canavarlardan alınan hasarı azaltıyor. Swain‘in ulti bekleme süresi yükseltildi.

Trundle‘ın taban can yenilenmesi azaltıldı. Vladimir‘in Q’sunun hasarı azaltıldı ancak artık yetenek gücüne bağlı olarak daha fazla hasar veriyor. Son olarak, Volibear‘ın W yeteneğinin ilk seviyelerdeki hasarı ve saldırı hızı azaltıldı.

Eşyalar

Uluların Tılsımı‘nda bir takım değişiklikler yapıldı, artık ilk eşyası olan Eski Para bekleme süresinde azalma sağlıyor. Yadigar Kalkan‘dan tamamlanan eşyalar artık seviyeye göre ilave san sağlıyor. Yasak İdol‘ün bedeli arttı ve artık iyileştirme/kalkan etkilerini güçlendiriyor. Kızgın Buhardanlık artık daha pahalı ancak iyileştirme etkisi yükseltildi. Mikael’in Kazanı da artık iyileştirme ve kalkan etkilerini güçlendiriyor ancak tabii ki bununla birlikte bedeli arttı. Yakut Keşiftaşı‘nın bedeli azaltıldı. Hextech Roketkemer-01 artık ileri atılırken yetenek kullanılmasının önüne geçiyor.

Totemler

Totemler artık kesildiklerinde Gezgin Çizmesi’nin aktifliğini ortadan kaldırmıyor, yani çatışmaya girilmiş sayılmıyor. Bunu yanında totem kesmek artık deneyim puanı sağlıyor ve artık totemler 150 saniyede bir seviye atlıyor ve daha havalı hale geliyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir