League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.19 yaması

Riot Games, Dünya Şampiyonası’na çok az bir süre kala 6.19 yamasını oyuna ekliyor. Yama ile birlikte birçok şampiyonda dengelemeye gidildiğini görüyoruz.

6.19 yamasının en çok göze batan değişikliği şüphesiz Kog’Maw’da oldu. Şampiyonu tam anlamıyla dengelemeyi bir türlü başaramayan Riot Games, yeteneklerde bir takım değişikliklere gitmeyi uygun buldu. Kog’Maw‘ın Q yeteneği artık şampiyona ilave saldırı hızı kazandırırken, W yeteneğinin saldırı hızında meydana getirdiği artış, yerini vuruş başına daha fazla azami can hasarına bırakıyor. Bu değişikliklerin Kog’Maw’ın oynanmasında ne gibi farklar ortaya çıkaracağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Anivia‘nın E yeteneğinin hasarı azaltılırken, Aurelion Sol‘un pasif hasarı arttırıldı ve artık E yeteneğinin kullanılması için yük biriktirmek gerekmiyor. Cassiopeia‘nın W’sunun menzili azaltılırken, E yeteneğinin can yenileme etkisi azaltıldı. Corki‘nin seviye başına saldırı gücünde artışı gidilirken, DrMundo‘nun E’sinin hasarında artışa gidildi ve bekleme süresi azaltıldı. Kled‘in pasifine gelen değişiklik şampiyonun bineksizken minyonlara ve canavarlara düz vuruşlarıyla daha az hasar vermesini ortadan kaldırdı ve bunun yanında ultisinin menzili ve süresi azaltıldı. Soraka‘nın W yeteneğinin bekleme süresi oyun başında neredeyse iki katına çıkartıldı. Twitch‘in Q’sunun sağladığı saldırı hızında azalma yapıldı.

Sıçra büyüsü artık oyunun ilk 15 saniyesinde kullanılamayacak. Böylece oyun başı yazı yazarken yanlışlıkla sıçra atmalar mümkün olduğunca aza indirilecek.

Fiora’nın Gecekuzgunu ve Kraliyet Muhafızı, Teemo’nun da Pofuduk kostümleri bu yama döneminde güncelleniyor. Bunun yanında Şampiyonlar Şampiyonu Zed kostümü de oyuna bu yama döneminde eklenecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.