League of Legends League of Legends Haberleri

5Mid Özetliyor: LoL 8.18 yaması

Worlds 2018’e hazırlıkların yavaş yavaş başladığı metada Riot Games, LoL 8.18 yamasını yayınladı. Tamamıyla profesyonel sahnedeki şampiyonlara odaklanan yamayla yeni oyun modu ve yeni kostümler de tanıtıldı.

League of Legends’ın en yeni oyun modu Merkez Baskını’nın alfa süreci bu yama ile sonlanmış bulunuyor. Bunun yerine ise Uzay Serüveni adında yapay zekaya karşı oynadığımız bir oyun modu eklendi. Ayrıca Uzay Serüveni Kayn, Yasuo, Jinx, Sona, Malphite ve Ziggs de oyuna eklendi. Dilerseniz yama özetine bir göz atalım:

Şampiyonlar

Aldığı dengelemenin ardından profesyonel sahnede daha az seçilen Aatrox’un E yeteneğinin pasif iyileştirilmesi artarken ultisinin de ilave saldırı gücü erken seviyelerde arttırıldı. Etkinliğini oyun sonuna doğru kaybeden şampiyonun bu değişikliklerle tekrar popülerleşmesini bekleyebiliriz.

Güncellendikten sonra orta koridor büyücülerinin kabusu olan suikastçı Akali’nin R yeteneğinin hasarı azalırken nişancı rolündeki suikastçı Kai’Sa’nın pasifinin hasarı azaltıldı. Baktığımızda Guinsoo’yu çok iyi kullanan nişancının pasifinin nerflenmesi kendisini öncelikli tercih pozisyonundan uzaklaştıracaktır.

Gelelim yamanın en önemli iki iyileştirmesine. Her Worlds öncesi metaya tekrar sokulan Lucian ile Vayne bir iyileştirme aldı. Lucian’ın Q yeteneğinin hasarındaki ilave saldırı gücü oranı oyun sonunda arttırılırken Vayne’in Q yeteneğinin bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde azaldı. Lucian hali hazırda güçlü bir konumdayken Vayne’deki bu değişikliğin şampiyonun hem popülerliğine hem de eşya dizilimine etki edeceğini söylemek mümkün. Q’yu mobillik için kullanan oyuncuların artık W yeteneğini ilk olarak 5. seviyeye çıkarabileceğini ekleyelim.

Renekton da her Worlds öncesi olduğu gibi bu yamada da iyileştirildi. E’nin hasarı artarken zırh delme miktarı da erken seviyelerde yükseltildi. Şu anda orta koridorun ağası olarak gösterilen Ryze’ın W yeteneğinin yerine mıhlama süresi güçlendirilmiş halinde yarım saniye düşürülürken Sejuani’ye de ciddi bir dengeleme getirildi. E’nin hasarı düşürüldü ve R’nin patladıktan sonraki yavaşlatma süresi 3 saniyeden 1’e düşürüldü. Ryze yine kendine metada yer bulacak olsa da Sejuani için aynı şey geçerli olmayacak.

Viktor da önemli bir iyileştirme aldı. Çekirdeğin ilk güçlendirme bedeli 100 azaldı. Bu, şampiyonun daha hızlı güçlenmesine olanak sağlayacaktır.


Yamadaki önemli şampiyon değişikliklerinin yanı sıra artık şampiyon seçim ekranında ormancı olarak görevlendirildiyseniz Sihirdar Büyüsü otomatik olarak Çarp seçilecek. Oyuncular bunu değiştirebilecek fakat otomatik olarak Çarp’ın ekleniyor olması, büyü değiştirmeyi unutan oyuncuların işine fazlasıyla yarayacaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir