League of Legends League of Legends Haberleri

Crown, Counter Logic Gaming’den ayrıldı

Worlds şampiyonluğu bulunan tecrübeli orta koridor Crown, ligin son sırasında bulunan CLG’den ayrıldı.

Bahar mevsiminin bitmesine sadece birkaç hafta kalmışken gerçekten kötü bir performans sergileyen Counter Logic Gaming, Koreli orta koridorları Crown ile yolları ayırma kararı aldı.

Takım, bahar mevsimine gerçekten çok kötü bir başlangıç yaptı. Oynadığı 12 maç sonucunda sadece 2 galibiyet kazanırken geriye kalan 10 maçta ağır yenilgiler aldı. Dışarıdan bakıldığında takım olmak istiyorlarmış gibi bir görüntü çizmiyorlardı.

Tüm bunlar olurken Crown da performansıyla göz doldurmuyordu. 2017’de kazandığı Worlds’den itibaren istikrarlı bir düşüşe geçen 25 yaşındaki orta koridor oyuncusu, LCS’teki en düşük KDA istatistiklerinden birisine sahip. Takım kötü durumda olabilir fakat Crown da etrafına ışıklar saçmıyordu.

Böyle olunca CLG, tecrübeli orta koridorun yerine Pobelter’ı oynatmaya başladı. Amerikalı oyuncunun oynaması ile işler biraz daha iyi gitmeye başladı. İki galibiyetin birisi Pobelter ile alındı. Ayrıca oyun içinde karar vermeye yardımcı olarak CLG’nin daha net oyunlar sergilemesini sağladı.

Tüm bunların sonucunda CLG ve LCS’te, orta koridorlar arasında en az hasar yüzdesine sahip oyuncu olan Crown, yollarını ayırmaya karar verdi. Yaşanılan değişim takımı ne kadar etkiler bilemiyoruz fakat oynanacak sadece altı maç kalmışken CLG’nin playofflara kalması pek kolay gözükmüyor.

Son olarak Crown için oldukça üzücü bir sezon olduğunu söylemek gerek. 2016 yılında yaşadığı Worlds gazabından sonra güzel bir hikaye oluşturup 2017 yılında kendisini eleyen takımı yenerek şampiyonluğa ulaşmıştı. Yine de League of Legends, çıkışları ve inişleri olan bir oyun. Belki de kendisini yine güzel oyunlar yaparken görebiliriz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir