League of Legends League of Legends Haberleri

Doublelift, düşük performansının nedenini açıkladı

Team Liquid’in efsane alt koridor oyuncusu Doublelift, son zamanlardaki düşük performansının nedenini motivasyon eksikliği olarak açıkladı.

LCS’in ve League of Legends arenasının en bilinen nişancılarından birisi olan Doublelift, 2020 sezonuna pek iyi başlamadı. Çıktıkları 12 maçın yarısını kazanmayı başarsalar da kazandıkları iki galibiyette Doublelift yerine akademi nişancısı Tactical sahadaydı.

Taraftarların ve analistlerin dikkatini çeken bu performans düşüklüğünün sebebini Doublelift’in kendisi de biliyordu. Yetenekli nişancı oynamak istemiyordu. LCS şampiyonluğu onun için pek önemli değildi. Bunlar kendi düşüncelerim değil. Motivasyon eksikliğini belirttiği bir yazıyı oyuncunun kendisi zaten paylaşmıştı.

“İlk yarı benim ve ekibim için oldukça kötüydü. Kimse elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmıyordu. Kişisel olarak daha yüksek bir standartta olmalıyım gibi hissediyorum ama neredeyse hiç umursamadım. Ve artık geriye düştüğümüz için sanırım daha fazla önemsiyorum. Kaybetmeye başladığımızda itibarımı çok önemsediğimi ve yurt içinde sürekli kazandığım için yıkılmaz bir itibara sahip olmadığımı fark ettim. ”

Oyuncudaki isteksizlik ister istemez oyununa yansıdı tabii ki. Doublelift şu anda LCS’teki alt koridor oyuncular arasındaki en düşük KDA istatiğine sahip oyuncu. Deneyim puanında ve minyon skorunda sürekli geri düşmesi de koçların gözüne batmış olacak ki geçtiğimiz hafta oynayan akademi nişancısı Tactical’ı as kadroya çektiler. Yapılan açıklamaya göre Tactical, performansa bağlı olarak Doublelift ile değişmeli olarak oynayacak.

Bu haberden sonra Amerikalı nişancı, Twitter adresinden şöyle bir açıklama yaptı:

“Yedeğe çekildim çünkü yakın zamana kadar hiç istekli değildim. Hastalanıp rekabet edememek tutkumu geri getirdi ama artık çok geç. Takım arkadaşlarımın hepsinden özür dilerim ve bundan sonra güvenlerini yeniden kazanmak için çalışacağım.”

Yaptığı açıklama aynı zamanda Tactical’ın as takımda olmasının tek nedeninin Doublelift’in hala hasta olması olduğunu söyleyenlere bir cevaptı. Genç oyuncu, çıktığı iki karşılaşmada hiç ölmeyerek 14 KDA istatiğine ulaştı. Takım sahibi Steve Arhancet de yapılan değişikliğin, Doublelift’in sağlığı ile alakalı olmadığını açıkladı.

IWillDominate de Yönetim ile Aynı Fikirde

Tactical hamlesini doğru isimlerden birisi de eski Team Liquid oyuncusu IWillDominate. Doublelift kadar yetenekli bir oyuncu olmasa bile Doublelift’in umursamazlığından dolayısıyla Tactical’ın oynamasının daha doğru olduğunu söylüyor kendisi. Tüm bunları yayında dile getirirken şöyle bir cümle de kuruyor.

“Doublelift gibi ‘Ah, Bahar Mevsimi pek önemli değil’ diyen birisi yerine Tactical gibi elinden geleni yapacak bir oyuncunun oynaması çok daha iyi.”

Doublelift ise yapılan değişiklikten rahatsız olmadığını söylüyor. Kendisine göre forma için mücadele etmenin getireceği stres onu daha iyi oynamaya zorlayacak. Pek haksız sayılmaz. Önünde hiçbir engel olmadığını düşünen profesyonellerin kendini geliştirmeyi bırakıp dibe çöktüğünü pek çok kez gördük. Belki de as takım forması için Tactical ile yapacağı mücadele, kendisinin toparlanmasını sağlar.

Team Liquid önümüzdeki haftanın maçlarına Tactical ile çıkacak. Takım, sonraki haftalar için değerlendirme yapacaklarını açıkladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir