eStar, kupaya veda eden ilk takım oldu League of Legends League of Legends Haberleri

eStar, kupaya veda eden ilk takım oldu

LPL playoffları bugün oynanan karşılaşma ile başladı. Team WE 3-2 kazandığı seri ile bir üst tura çıkmaya hak kazanırken, eStar kupaya veda eden ilk takım oldu.

G2, LEC şampiyonu oldu, Cloud 9 ise LCS kupasını kaldırdı. LCK’in kendi şampiyonunu belirlemesine sadece bir adım kaldı fakat Çin ligi LPL halen daha bu yolun başında sayılır. Playoff karşılaşmalarının ilk turu bile daha bugün başladı.

Team WE ile ligin peri masalı yazması beklenen takımı eStar’ın karşılaştığı seride yüzü gülen taraf Team WE oldu. Rakibine sadece bir maç kaybederek seriyi 3-1 bitiren takım, ikinci maçta nişancıları Jiumeng’in yaptığı beşte beş ile galibiyetlerini taçlandırdı.

Çaylaklardan oluşan kadrosu ile büyük işler başaran, hatta ligin tepesine yerleşen eStar, birçok izleyici tarafından Çin’in Griffin’i olarak adlandırılıyordu. Yazıktır ki çaylakların yükselişi çok uzun sürmedi. Girdikleri mağlubiyet serisi ile birlikte birinci sıradan beşinci sıraya kadar düştüler. Bugün karşılaştıkları Team WE, playoff aşamasının en güçsüz takımlarından birisi olarak görülse de rakiplerinin karşısında dayanamadılar ve şampiyonluk hayallerine şimdiden veda etmek zorunda kaldılar.

Böylece eStar, playoff aşamasından elenen ilk takım olurken Team WE ikinci tura çıkarak TOP Esports’un rakibi olmayı başardı. Bu iki takımı çeyrek finale çıkmak için vereceği mücadele 24 Nisan Cuma günü saat 12.00’da başlayacak. Ondan önceki gün aynı saatte ise diğer birinci tur takımları olan Royal Never Give Up ile Edward Gaming’in mücadelesini izleyeceğiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir