League of Legends League of Legends Haberleri

LCK playoff karşılaşmaları 18 Nisan itibariyle başlayacak

Ligin son haftasına girerken tarihler açıklandı. LCK playoff karşılaşmaları 18 Nisan itibariyle başlayacak.

Dünya genelindeki pandemi nedeniyle ligin ikinci yarısına geçmeden önce kısa bir süre ara vermek zorunda kalan LCK’de lig aşaması neredeyse bitmek üzere. Günler geçtikçe ligin üst sırasındaki mücadele daha da kızışıyor. Takımların her biri, playoff aşamasına kalmak veya şampiyonluk şansını arttırmak için elinden geleni yapıyor.

Şu anda lig aşamasını birinci bitirme ihtimali olan 3 takım var. T1, Gen.G ve DragonX. Bu üç takımdan T1 ve Gen.G, liderliği paylaşırken DragonX halen daha üçüncü sırada. Hemen altlarında kalan dört takım ise playoff biletini kapmak için birbirleri ile mücadele ediyor. En yüksek puan toplayan 5 takım playoff aşamasına kalma şansı elde edecek. KT Rolster, DAMWON Gaming, Afreeca Freecs ve Hanwha Life Esports, playoff için kalan iki koltuğu kapmaya çalışıyorlar. İlk üç sırada bulunan T1, Gen.G ve DragonX, çoktan yerlerini garantilediler bile.

Kore’de oynanan eleme maçları bizimkinden biraz farklı. Öncelikle LCK beşincisi ve dördüncüsü karşılaşıyor. Karşılaşmanın kazananı LCK üçüncüsü ile karşılaşıyor. Bu karşılaşmanın kazananı ise lig ikincisiyle ve son olarak mevsim birinciliği için lig birincisi ile karşılaşıyor. Yani LCK playoff sisteminde lig birincisi direk finalden başlıyor.

Açıklamaya göre karşılaşmalar seyircisiz olarak LoL Park’ta, yani Kore’deki League of Legends stadyumunda yapılabilirmiş. Yine de bu durum henüz bir kesinlik kazanmadı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir