League of Legends League of Legends Haberleri

Resmi Wild Rift Turnuvaları Artık Sadece Asya Bölgesinde Düzenlenecek

Bundan yaklaşık bir yıl önce Riot Games’in ilk mobil espor sezonu Wild Rift ile başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre League of Legends: Wild Rift turnuvaları bundan böyle sadece Asya bölgesinde düzenlenecek.

Açıklama Wild Rift Espor Resmi İnternet Sitesinden Yapıldı

Yabancı espor basınında bir süredir Riot Games’in Wild Rift espor sahnesinde küçülmeye gideceği konuşuluyordu. Wild Rift Espor’un resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 2023 itibarıyla Riot Games, rekabetçi odaklarını dünyanın en büyük ve aktif mobil espor pazarı olan Asya marketine çevirecek. Riot Games aldığı kararı çabalarını mobil oyunların revaçta olduğu bölgelere yöneltmek olarak açıkladı.

Yeni sistemdeki Wild Rift Ligi’nde Çin’in ligi olan WRL’den 12 takım ve diğer Asya ülkelerinde 2022’de düzenenlenen liglerden 8 takım bulunacak. Geleneksel League of Legends lig sisteminde olduğu gibi ligler iki mevsim şeklinde oynanacak.

Üçüncü Parti Wild Rift Turnuvaları Hakkında da Açıklama Geldi

Her ne kadar Riot Games 2023’ten itibaren Asya bölgesi dışında Wild Rift’te resmi bir espor faaliyeti göstermeyecek olsa da yapımcı şirket diğer üçüncü parti organizasyonların turnuva düzenlemesine izin verecek. Şirket Asya’daki faaliyetlerine odaklanırken üçüncü parti organizasyonlar dünyanın diğer bölgelerinde özel Wild Rift Turnuvaları düzenleyebilecek.

riot john needham
John Needham – Riot Games Espor Başkanı

“Wild Rift esporunun başlangıç yılında birçok şey öğrendik ve dünyanın her bir yanındaki topluluklardan, oyunculardan ve takımlardan aldığımız destek için minnettarız.” -John Needham

Asya’daki hızla büyüyen mobil oyun marketi sebebiyle Riot Games tarafından gelen bu radikal değişiklik pek şaşırtıcı karşılanmadı. Ayrıca Riot Games bulunduğumuz sezon aralığında geleceğe yönelik birçok planını açıklıyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni League of Legends EMEA Masters sisteminden sonra Wild Rift espor ekosisteminde de değişiklik gelmesi bekleniyordu.

League of Legends’daki yeni EMEA Masters sistemiyle ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir