League of Legends League of Legends Haberleri

LongB ceza aldı

2017 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi ekiplerinden P3P eSports’ta forma giyen LongB, Riot Games’ten ceza aldı. Ceza hakkında detaylı bir açıklama bulunmazken, aldığımız duyumlara göre tekli derecelideki tutumundan dolayı oyuncunun playofflar sürecince forma giyemeyeceği belirtiliyor. 

Ülkemizdeki League of Legends sahnesinin veteran isimlerinden olan LongB, geçtiğimiz yılı Team Turquality takımında geçirmişti. TT’nin ligden düşmesinin ardından organizasyondan ayrılan oyuncu, Yükselme Ligi’nde yeni bir oluşum olan P3P eSports’a transfer olmuş, kurulan kadronun önemli bir parçası haline gelmişti. Crystal’ın da forma giydiği P3P’de iyi bir performans ortaya koyan LongB’nin tekli derecelide gösterdiği tutumdan dolayı ceza aldığı belirtiliyor. Şu anda ligin üst sıralarında bulunan P3P’nin Şampiyonluk Ligi Elemeleri’ne katılıp katılamayacağı ise bugün oynanacak karşılaşmalar sonucunda belli olacak.

Aldığı cezadan dolayı playofflarda oynayamayacak olan LongB’nin kariyerinin ne yöne doğru şekilleneceği henüz belirsiz. Üst koridorda oynarken TT’de orta koridora geçen ve bir müddet alışma sürecinin ardından geçtiğimiz yılın metasının da yardımı ile performansını yükselten oyuncu, yukarıda da belirttiğimiz üzere ligimizin en tecrübeli isimlerinden birisi. P3P ile tekrar form yakalayan oyuncunun bu cezası oldukça talihsiz. P3P organizasyonu oyuncunun bu cezasından dolayı LongB ile yollarını ayırırken, orta koridoruna tecrübeli oyuncu Czaru’yu transfer etti. Daha önce EU LCS ekiplerinden MYM’de forma giyen, son olarak Paris Saint-Germain’in kadrosunda bulunan Czaru’nun tecrübesi, P3P için büyük bir değer taşıyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir