League of Legends League of Legends Haberleri

Lourlo, Dignitas Akademi’ye transfer oldu

LCS’in tecrübeli üst koridorlarından Lourlo, Echo Fox’tan ayrılarak Dignitas Akademi’ye transfer oldu.

LCS’in eski üst koridorlarından Lourlo aynı Darshan gibi geçtiğimiz mevsim bir süre akademide yer aldı. Echo Fox’a ilk transfer olduğunda Solo’nun yedeği olan oyuncu bir süre sonra as takıma yükseldi ancak sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı. Huni’ye büyk bir kontrat verdikten sonra finansal sıkıntılar çektiği dedikoduları dolaşan Dignitas ise akademi kadrosu için Akaadian, Damonte ve Fenix ile anlaşmaya varmıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre tecrübeli üst koridor Lourlo, takımın üst koridor oyuncusu oldu.

2014 yılından beri profesyonel sahnede yer alan Lourlo sırasıyla Storm, CLG Black, Team Liquid, Golden Guardians ve Echo Fox formaları giydi. Tecrübeli üst koridorun en uzun soluklu durağı Team Liquid oldu. O dönemde Piglet’in performansına bağlı olarak maçları kazanıp kaybeden TL, düşmeye çok yaklaşmış ancak Doublelift’in gelişi ve Piglet’in orta koridora geçişiyle lige tutunmayı başarmıştı. Lourlo bu dönemde pek de dikkat çekici bir performans sergileyemedi.

Golden Guardians ve Echo Fox macerasının ardından Dignitas’a transfer olan üst koridor Huni’nin yedeği olacak. Daha önce sızdırıldığı üzere yıllık 1 milyon doların üstünde bir ücret alacak olan Huni’nin yedeğe çekilmesi pek olası görülmüyor. Lourlo’nun gelecek sezon as takımda şans bulabilmesi biraz zor gibi gözüküyor.

Bunun yanında takımın akademi kadrosu şampiyonluk adaylarından biri olabilir. Akaadian, Damonte ve Fenix ve Lourlo’nun yanında gelecek destek oyuncusu bu konuda belirleyici olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir