League of Legends League of Legends Haberleri

LPL, 9 Mart’ta çevrim içi olarak geri dönüyor

Corona virüsü, dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. 2. haftadan itibaren ertelenen Çin Ligi LPL, bugün yapılan bir duyuru ile birlikte “online” olarak devam edeceğini duyurdu. Duyuru, ligin resmi İngilizce Twitter adresinden yapıldı.

Her geçen gün dünyanın dört bir yanına yayılmaya devam eden corona virüsü, bütün iş alanlarını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Son Worlds şampiyonunun bulunduğu LPL, salgın nedeniyle 26 Ocak’ta bir duyuru yapmış ve maçların ertelendiğini duyurmuştu. Diğer liglerin devam ediyor olması, salgın nedeniyle LPL’in MSI 2020’de bulunamayacağı dedikodularını doğurmuştu.

Yapılan son duyuru, LPL’in “Online Antrenman Ligi” şeklinde devam edeceğini açıklamıştı. Fakat bugün yapılan açıklamanın sonunda durum değişti. Resmi hesaptan bugün yayımlanan yazıyla birlikte, LPL sonbahar karşılaşmaları çevrim içi olarak devam edecek. Yayımlanan yazının maddeleri ise şöyle:

  • Bu karar, LPL takımının ve kulüplerinin ortak kararıdır.
  • 2020 LPL sonbahar sezonu karşılaşmaları, 9 Mart 2020’de devam edecek. İngilizce yayın ise 15 Mart’ta devam edecek. İngilizce yayın bu tarihten itibaren resmi Youtube ve Twitch kanallarında izleyenle buluşacak. 9-15 Mart arasında ise Çince yayın resmi kanallarda olacak.
  • Bütün oyuncular, lige katılımlarını devam ettirebilmek için 14 günlük bir karantina sürecine katılmak zorunda.
  • Sağlıksal açıdan güvelik sağlanana kadar, maçlar online olarak devam edecek. Oyuncular, takım evlerinden karşılaşmalara katılacak. Karantina bölgesinde olup, bölgeden ayrılmasına izin verilmeyen oyuncular için istisnalar yapılacak.
  • Hakemler, her maçın adil bir şekilde yönetilmesi için düzenlemeleri yapacak.

Yeni LPL formatıyla birlikte ilk defa profesyonel League of Legends ligi çevrim içi olarak düzenlenecek. Yeni format nedeniyle çeşitli problemlerin ortaya çıkacağının farkında olduğunu belirten Çin Ligi ekibi, bu problemlerle başa çıkabilmek için elinden geleni yapacağını da belirtti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir