League of Legends League of Legends Haberleri

LPL Bahar Mevsimi 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

LPL Bahar Mevsimi 1. hafta 2. gün ilk maçında ligin yeni ekibi eStar ve ve Rogue Warrior karşı karşıya geldi. Çaylak ekip, Rogue Warriors karşısında zorlanmadı ve seriyi 2-0 kazandı. Günün ikinci maçında LPL bölgesinin köklü isimlerinden OMG ve JD Gaming karşılaştı. Bu karşılaşmadan da galip ayrılan taraf 2-0 ile JD Gaming oldu.

LPL Bahar Mevsimi 1. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • eStar | 2 – 0 | Rogue Warriors
  • OMG | 0 – 2 | JD Gaming

eStar – Rogue Warriors

1. Maç- İlk kanı maçın başında 5 kişilik baskınla döken Rogue, avantajını kaybetti ve ilk ejderi dakika 5’te rakibine kaptırdı. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçilirken 17. dakikadaki ejderha savaşında 4 skor alan eStar büyük bir avantaj yakaladı. Rogue 21. dakikada kazandığı takım savaşıyla maça tekrardan ortak oldu ve 1000 altın öne geçti. eStar, 30. dakikada rakibin üst koridor oyuncusu Holder’ı öldürüp maçtaki 4. ejder güçlendirmesini aldı ve ejderin verdiği avantajla barona ihtiyaç duymadan seride 1-0 öne geçmesini bildi.

2. Maç- İkinci maç ilk maça göre sakin başlasa da, ilk kanı döken taraf dakika 6’da eStar’ın ormancısı Wei oldu. İlk ejderi alan eStar altında da 3 bin altın öne geçti. Dakika 14’de rakibine 2. ejderi kaptırdı ve erken oyundaki avantajını kaybetti. 20. dakikada ejder için yapılan takım savaşında 4 skor alan eStar akabinde baronu da hanesine yazdırdı. Baron güçlendirmesinin etkisiyle takım savaşı kovalayan eStar aradığını buldu ve Rogue takımının tamamını katletti.  Oyunun erken bitmesine engel olan Rogue, 29. dakika da karşı takımdan 3 kişiyi öldürdü ve oyuna tekrardan ortak oldu. Büyük avantajını kaybetse de ejder kontrolünü iyi sağlayan eStar, ilk maçta olduğu gibi 4. ejder güçlendirmesine sahip oldu. Ejder güçlendirmesiyle rüzgarı arkasına alan ekip, hemen ardından yapılan takım savaşında Rogue’nin 4 oyuncusunu öldürdü. Böylelikle oyunu ve seriyi kazanmış oldu.

OMG – JD Gaming

1. Maç- Henüz dakika 2’de ilk kan, maç başında rakibin mavi güçlendirmesine gitmek isteyen Kanavi’nin yakalanmasıyla OMG üst koridoru Curse’ye gitti. JD Gaming dakika 11’de ki başarılı alt koridor baskınıyla skorda ve altında öne geçti.  24. dakikada ejder için çıkan takım savaşında katliam yapan JDG akabinde baron da aldı ve altın farkını 4 bine çıkardı. Baron güçlendirmesinin etkisiyle başarılı bir takım savaşı daha yapan JDG 27. dakikada ilk maçı kazandı ve seride 1-0 öne geçti.

2.Maç- İkinci maçta ilk kan 2 kişilik bir orta koridor baskınını önceden sezen, OMG’nin destek oyuncusu Cold’a gitti. Seri boyunca objektiflere daha iyi odaklanan JD Gaming ormancısı Kanavii, dakika 8’de ilk ejderi takımına kazandırdı. 14. dakikada çıkan 2. ejder savaşında daha iyi pozisyon alıp katliam yapan taraf JD Gaming olsa da sonrasında ejderi alan taraf OMG oldu. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçilirken 29. dakikada rakibin görüşünün olmamasını iyi değerlendiren JD Gaming baronu hanesine yazdıran taraf oldu. Akabinde çıkan takım savaşında katliam yapan JDG, deneyimli rakibi OMG karşısında zorlanmadan seriyi 2-0 kazandı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir