League of Legends

LPL Bahar Mevsimi 1. hafta 3. gün maçları tamamlandı

Riot Games

LPL Bahar Mevsimi’nde birinci hafta üçüncü gün, bugün oynanan maçların ardından son buldu.

LPL Bahar Mevsimi 1.hafta 3.gün ilk maçında kkOma’nın koçluğunu yaptığı Vici Gaming ile Bilibili Gaming karşı karşıya geldi. BLG ilk maçı zorlanmadan kazanmayı bilse de 2.maçta gülen taraf karşılaşmanın sonunu iyi oynayan VG oldu. 3.maçta ise BLG maçı kapatmayı bildi ve karşılaşmadan 2-1 ile galip ayrılmış oldu. Günün 2.karşılaşması ise LPL’in favori takımlarından İnvictus Gaming ile Dominus Esports arasındaydı. Karşılaşmanın favorisi IG zorlanmadan karşılaşmayı 2-0 kapatıp zafere ulaştı.

LPL Bahar Mevsimi 1.Hafta 3.Gün Sonuçları

  • Bilibili Gaming 2-1 Vici Gaming
  • Invictus Gaming 2-0 Dominus Esports

Vici Gaming vs Bilibili Gaming

1. MAÇ: Maça hızlı başlayan BLG orta koridorda yapılan ikiye iki savaş sonrası dakika 2’de ilk kanı döktü. Dakika 7’de VG erken davranıp Alev Ejderi’ni VG hanesine yazdırdı. Maç boyunca aktif bir oyun sergileyen BLG ormancısı Meteor üst koridora ardı ardına yaptığı baskınlar sonrası Fiora oynayan Kingen’i öne geçirdi. Cube ayrık ittirme yapan Kingen’in karşısında duramayıp Metor’dan da yediği baskınlar sonucu skor vermeye devam etti. İlk skorunu dakika 16’da alabilen VG, BLG’nin baskısına dayanamadı ve dakika 29’da oyunu kaybetti. Maçta öne çıkan oyucu başarılı baskınlarıyla parlayan ve objektiflerdeki kontrolü sağlayan Meteor’du.

2. MAÇ: İlk maçtaki üstünlüğünü ikinci maça da yansıtmak isteyen BLG yine Meteor’un orta koridora yaptığı baskın sonucu ilk kanı döktü. VG buna karşılık Okyanus Ejderi’ni katletti. İlk maça göre nispeten daha yakın geçen ikinci maçta BLG, Jinjiao’nun Alev Ejderi’ni çalmasıyla arkasına rüzgarı aldı ve o momentumla diğer makro görevlerde üstünlüğü alarak diğer Alev Ejderleri’ni de katletti. Dakika 33’te VG Baron Nashor’u katletmesine rağmen Baron’un önünde yaptığı savaşı kaybetti ve katliam verdi. Ardından BLG 3. Alev Ejderi’ni de alarak gücünü pekiştirdi. Dakika 41’de BLG’nin Baron’u almasına karşılık VG Kadim Ejderha’yı aldı. Maçın sonu bir hayli ilginçti. Maçı önde götüren BLG başlattığı takım savaşını bir anda kaybetti ve VG Nexus’u patlatarak seriyi 3.maça götürdü.

3. MAÇ: Bu sefer senaryo yine farklı değildi. BLG yine orta koridora yaptığı baskın sonrası yine ilk kanı döken taraf oldu. VG dakika 6.50’de Alev Ejderi’ni katletti. BLG erken aşamayı yine önde götürdü ve dakika 10’a 8-1lik skor üstünlüğüyle girdiler. VG orta oyunda rakibine direnç gösterse de BLG’nin VG oyuncularını teker teker yakalayıp avlaması sonucu BLG üstünlüğü kurdu ve 2-1 lik galibiyete uzanan taraf oldu.

Invictus Gaming vs Dominus Esports

1. MAÇ: Maça favori olarak çıkan IG dakika 6’da alt koridordaki ikiye ikide ilk kanı döktü. İlk ejderi DMO alsa da IG oyuncuları Rookie ve TheShy’ın bire birde aldığı skorlar IG’yi öne geçirdi. IG hızlıca objektifler etrafında da kontrolü ele geçirip dakika 23:40’ta Nexus’u patlatarak maçı kazandı.

2. MAÇ: DMO maça hızlı başlayarak dakika 8.40’ta Alev Ejderi’ni katletti. Buna karşılık IG üstünlüğünü rakibe hissettirmeye başlayarak dakika 11:15’te alt koridordan Vadi’nin Alameti ile birlikte Kuleyi de açtı. DMO TheShy’ın üstüne oynayarak onu skor olarak geri düşürse de kalan IG üyeleri oyunu domine ederek öne geçti. IG takım olarak makro oyundaki üstünlüğünü gösterdi ve dakika 28’de oyunu kapatarak seriyi 2-0 kazandı. Takım LPL Bahar Mevsimi’nde ikinci galibiyetine uzandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.