League of Legends League of Legends Haberleri

LPL Bahar Mevsimi 3. hafta 5. gün maçları tamamlandı.

LPL Bahar Mevsimi 3. hafta 5. gün maçları tamamlandı.

Günün ilk maçında haftaya iyi başlayan LNG Esports ve Rogue Warriors karşı karşıya geldi. Kazanan 2-0’la LNG oldu. Günün ikinci maçında EDward Gaming, JD Gaming ile karşılaştı. Gülen taraf 2-1’le EDG oldu. Günün son maçında ligin köklü ekiplerinden RNG, Vici Gaming ile karşılaştı. Kazanan 2-0’la Vici Gaming oldu.

LPL Bahar Mevsimi 3. hafta 5. gün maç özetleri ve sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

  • LNG Esports | 2 – 0 | Rogue Warriors
  • EDward Gaming | 2 – 1 | JD Gaming
  • Royal Never Give Up | 0 – 2 | Vici Gaming

LNG Esports – Rogue Warriors

1. Maç – Günün ilk maçına iyi başlayan ekip Rogue oldu. İlk kanı ve ilk ejderi alan ekip maçın başında baskı kurdu. Henüz 16. dakikada 3. ejderini alan Rogue avantaj yakaladı. 22. dakikada görüş üstünlüğünü kullanan ekip Baron’u hanesine yazdırdı fakat rakibine 2 skor verdi. Baron’u iyi savunan LNG bu dakikadan sonra ejderler üzerinde hakimiyet kurarak rakibine 4. ejderha fırsatı tanımadı. 33. dakikada 2 takımda 3 ejdere sahip oldu. Görüş üstünlüğü ve harita hareketini kullanara önce Baron’u alan LNG hemen sonrasında 4. Ejderha Güçlendirmesi’nin de sahibi oldu. 42. dakikada çıkan takım savaşında katliam yapan ekip serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç – Serinin ikinci maçına iyi başlayan ekip LNG oldu. Arka arkaya aldığı skor ve ejderlerle erken dakikalarda farkı açan ekip avantajı eline aldı. LNG 14. dakikada skorda 20-8 öne geçti. Rogue 22. dakikada rakibinin başladığı Baron’u çalsa da 4 skor verdi. 27. dakikada bu sefer Baron’u almayı başaran LNG vakit kaybetmeden kuşatmaya başladı. Başarılı bir kuşatma gerçekleştiren ekip aldığı 4 skorla oyunu kazandı. LNG böylelikle LPL Bahar Mevsimi 3. haftasındaki 2. galibiyetini aldı.

EDward Gaming – JD Gaming

1. Maç – Günün ikinci serisinde ilk kan EDG’ye gitti. Skor yönünden çok kısır olan maçta iki takımda çıkan ejderleri paylaştı. 26. dakikaya 3-0 önde giren EDG 3. ejderini de alarak avantaj yakaladı. 27. dakikada aldığı tek skordan sonra Baron’u hanesine yazdıran JDG durumu eşitledi. Uzun dakikalar 2 takımda oyunu bitirecek avantaj elde edemedi. 42. dakikada Baron çevresinde çıkan takım savaşında 4 skor alan EDG 12-4 skorla serinin ilk maçını kazanmasını bildi.

2. Maç – Serinin ikinci maçında ilk kan JD Gaming’e gitti. Ejderler üzerinde de baskı kuran ekip maça iyi başladı. Oyunun orta safhası karşılıklı skorlarla geçildi. 30. dakikada çıkan takım savaşında 4 skor alan JDG, 4. Ejderha Güçlendirmesi’ni hanesine yazdırdı. Hemen sonrasında Baron’u da alan ekip büyük bir avantaj yakaladı. Yaptığı kuşatmada 2 inhibitör açan JDG, Kadim Ejderha’yı da hanesine yazdırdı. Aldığı güçlendirmeler ile kuşatma yapan ekip katliam yaparak seriyi son maça uzattı.

3. Maç – Serinin son maçına iyi başlayan taraf EDG oldu. Arka arkaya aldığı skorlarla farkı açan ekip ilk ejderi de hanesine yazdırdı. 18. dakikaya 10 bin altın önde giren ekip Vadinin Alameti’ni kullanarak rakip inhibitörü açtı. 22. dakikada Baron’u alan EDG yaptığı kuşatmada 4 skor alarak 17-2 skorla seriyi kazandı.

Royal Never Give Up – Vici Gaming

1. Maç – Günün son maçına iyi başlayan taraf RNG oldu. İlk dakikalarda skor olarak öne geçse de Vici Gaming ejderleri alan taraf oldu. Maçın orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. Rakibin görüş eksikliğini değerlendiren VG 23. dakikada Baron’u aldı. 28. dakikada çıkan takım savaşında 4 skor alan Vici Gaming hemen sonrasında Baron’u tekrardan hanesine yazdırdı. Takım savaşlarında daha iyi oynayan VG, 38. dakikada katliam yaparak serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç – Serinin ikinci maçına iyi başlayan taraf VG oldu. Arka arkaya aldığı skorlarla öne geçip üstünlüğünü çok uzun süre devam ettiremedi. Çabuk toparlanan RNG ilk ejderin sahibi oldu. Oyunun orta safhası karşılıklı skor ve ejderlerle geçildi. 23. dakikada ejder etrafında çıkan takım savaşında katliam yapan Vici Gaming katliam yaptı. Baron’a gerek duymadan ekip doğrudan oyunu bitirmeyi başardı. Vici Gaming böylelikle LPL Bahar Mevsimi 3. haftasındaki ilk galibiyetini aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir