League of Legends League of Legends Haberleri

LPL, Rift Rivals Asya’da finale yükseldi

Yarı final karşılaşmalarında LMS-VCS temsilcilerine maç kaybetmeyen LPL, Rift Rivals Asya’da finale yükseldi ve LCK’in rakibi oldu.

Rift Rivals Asya’nın ilk gününe harika başlayan LCK temsilcileri mağlubiyet almadı. LPL ise 2 galibiyet 2 mağlubiyet aldı ve LCK’e karşı varlık gösteremedi. Turnuva öncesi kağıt üstünde en zayıf bölge olarak gözüken LMS-VCS temsilcileri ellerinden geleni yapsa da turnuva boyunca galibiyet alamadı. LCK, gruptaki dominant performansının ardından direkt olarak finale çıktı, LPL ve LMS-VCS ise yarı finalde karşı karşıya geldi. Yapılan 3 maçı da kazanan LPL, kolay bir şekilde finalin yolunu tuttu.

JD Gaming – Flash Wolves

Yarı finalin ilk mücadelesinde JD Gaming, Flash Wolves’a karşı galip geldi. Mücadele erken ve orta oyunda başa baş gitse de JD Gaming orta koridorda kazandığı savaşın ardından Baron’u alınca aradaki fark bir anda açıldı. Objektifleri toplayan ekip altında büyük bir fark yakaladı. FW, rakip kuşatmaya karşı koyamadı ve ilk mücadele 29 dakikada son buldu.

Top Esports – MAD Team

MAD Team erken oyuna iyi başlasa da Top Esports orta koridoru Knight9 inanılmaz bir Irelia performansı sergiledi. Erken ve orta oyunda takımını adeta tek başına ayakta tutan isim hem mekanik hem de makro oyundaki hünerlerini sergiledi ve bu sayede TES önemli bir üstünlük yakaladı. Aradaki altın farkından dolayı takım savaşları tek taraflı geçmeye başladı ve Top Esports’un işi iyice kolaylaştı. Son kuşatmayı da yapan ekip bölgesine bir galibiyet daha kazandırdı.

Dashing Buffalo – FunPlus Phoenix

Günün son maçında kaotik takım savaşları izledik. Tian harika bir Sylas performansı gösterdi. DBL tarafında ise Naul takımını ayakta tutmaya çalıştı. Maçın geç safhasına geçerken doğru hamleleri yapmayı başaran FPX aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Takım her koridorda rakibine kıyasla önemli üstünlükler yakaladı. Bunu iyi kullanan LPL temsilcisi mücadeleyi 30 dakikada kapatmayı başardı.

LPL’de Invictus Gaming, LMS-VCS’te ise EVOS Esports maça çıkmayan ekipler oldu. LCK-LPL final karşılaşmaları yarın saat 11:00’de başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir