League of Legends

LPL Yaz Mevsimi play-off eşleşmeleri kesinleşti

Riot Games

LPL Yaz Mevsimi’nde normal sezon son buldu ve play-off eşleşmeleri kesinleşti.

Invictus Gaming’in yükselişi ve düşüşünün ardından gözler LPL’den çıkabilecek diğer dünya devlerine döndü. RNG, FunPlus Phoenix, Top Esports ve Edward Gaming gibi takımlara ev sahipliği yapan lig LEC’yi tahtından indirmek istiyor. LPL Yaz Mevsimi’nde normal sezonun son bulmasının ardından play-off eşleşmeleri kesinleşti. Normal sezonu lider olarak bitiren FunPlus Phoenix ve ikinci olan Top Esports direkt olarak yarı finale çıktı. Üçüncü Bilibili Gaming ve dördüncü RNG çeyrek finale çıkarken geri kalan ekipler Invictus Gaming, LNG Esports, Edward Gaming ve Suning ilk turdan başlayacak.

Doinb önderliğinde harika işlere imza atan FunPlus Phoenix normal sezonu yine lider bitirmeyi başardı. Geçtiğimiz mevsim sürpriz bir şekilde JD Gaming’e elenen ekip bu mevsim daha iddialı gibi gözüküyor. Top Esports da aynı şekilde yarı finalden başlayacak olmanın avantajını iyi kullanırsa finalde boy gösterebilir.

LPL’in formatına göre normal sezon üçüncüleri ve dördüncüleri çeyrek finale çıkıyor. Bunun sebebi ligde çok fazla takım olması. VFŞL’de 6, LCK’de 5 takım play-offlara kalırken LPL’de 8 ekip boy ölçüşüyor. İlk turdaki Suning-Edward Gaming eşleşmesi çekişmeli geçecektir. Diğer eşlemede ise Invictus Gaming ve LNG Esports kozlarını paylaşacak. Invictus Gaming eski günlerine dönmek istiyorsa bu turu geçmek zorunda.

Favori FPX gibi duruyor. Bakalım LPL Yaz Mevsimi şampiyonu kim olacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.