League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

LPL yıldızları Worlds’e katılan takımlarla kamp yapıyor

Rift Rivals’taki güç birliğini Worlds 2017’ye de taşımayı hedefleyen Çin Ligi LPL’de turnuvaya katılamayan takımların yıldızları, WE, RNG ve EDG ile birlikte Wuhan’da bootcamp yapıyor. Bu yıldızlar takımlara tercrübeleri ve liderlikleri ile yardım etmeyi hedefliyor.

LPL takımlarının baktığımızda ciddi bir uluslararası başarısı bulunmuyor. 2015 yılında MSI’ı EDG ile kazanan lig, bu yıl ilk defa düzenlenen Rift Rivals’ta da LCK’yi yenmeyi başardı. Ligin Worlds’e gönderdiği takımlar ise genellikle çeyrek finalde elendi. Royal Club’ın başarısına bir türlü erişemeyen LPL ekipleri ise bu yıl çok daha koordineli bir şekilde beraber çalışarak bu laneti kırmayı düşünüyor.

Blitz Esports’a bir röportaj veren Froskurinn, takımların Worlds için nasıl beraber çalıştığını anlattı. Froskurinn’e göre Rift Rivals’ın başlangıcında LPL takımları turnuvadaki tüm ekiplere rakip gözü ile bakıyordu. Fakat lig takımları kaybetmeye başladıktan sonra koçlar fikirlerini değiştirdi ve birbirleri ile iletişim kurarak strateji paylaşmaya başladı. Bu hamle takımların daha iyi oynamasına ve sonuç olarak Rift Rivals’ın kazanmasına sebep oldu. RR’de kurulan bu ilişkiler ise Worldss 2017 başarısı için de devam ettiriliyor. Wuhan’da bootcamp yapan takımlarınyanına giden LPL yıldızları, antrenman maçlarına çıkıyor ve temsilcilerin Worlds 2017’ye hazırlanmasına yardımcı oluyor.

Daha önce böyle bir iş birliği Kore takımları dışında duyulmamıştı. Rekabeti ulusallıktan önce gören LPL ekipleri için ise Worlds gibi önemli bir turnuvayı kazanmak için takımların güçlerini birleştirmesi, ülkenin şampiyonaya ne kadar önem verdiğini bir göstergesi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir