League of Legends League of Legends Haberleri

LPL’de şampiyon Team WE oldu

Çin ligi LPL’de 2017 Bahar Mevsimi’nin şampiyonu, beş maç üzerinden oynanan final serisinde Royal Never Give Up’ı 3-0 ile geçen Team WE oldu.

LPL’de Bahar Mevsimi şampiyonunun, aynı zamanda MSI 2017’de Çin’i temsil edecek takımın belirleneceği final müsabakasından üstün ayrılan taraf Team WE oldu. İlk maçta üst koridorda WE adına Fizz tercih eden 957, ortaya koyduğu performans ile şampiyonun serinin diğer maçlarına direkt olarak yasaklanmasına sebep oldu. Rumble’a karşı koridordan üstün çıkan ve ayrık ittirmede olsun, takım savaşlarında olsun önemli işlere imza atan yıldız oyuncu, seriye avantajlı başlanması konusunda takımına oldukça yardımcı oldu diyebiliriz. Ortada LeBlanc tercihine karşı Galio kilitleyen RNG’nin yıldız orta koridoru xiaohu da 1-0-8 ile mücadeleyi tamamladı ancak etkili oyunu maçın kazanılması için yeterli olmadı. İkinci maçta Uzi’nin Sivir alıp iyi bir performans ortaya koymasına rağmen, yukarıda Shen, ortada Karma, destekte Lulu ve nişancı pozisyonunda Kog’Maw tercih ederek Jugger’Maw kompozisyonu kuran Team WE, bu maçı da kazandı ve durum 2-0’a geldi.

Son maçı da orta koridorda Karma ve ormanda Rengar’ın yıldızlaşması sonrası 60 dakikada bitiren WE, böylece rakibi RNG’yi 3-0 ile saf dışı bırakarak LPL 2017 Bahar Mevsimi şampiyonu olmuş oldu. RNG’de Mlxg’nin üç maçta da vasat bir performans ortaya koyduğunu belirtelim. Team WE, bu sonucun ardından Çin’i MSI 2017’de temsil edecek takım unvanını elde etmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir