League of Legends League of Legends Haberleri

Rus takımı M19’a 22 milyon dolarlık gaming house

Eski ismiyle Albus NoX Luna, yeni ismiyle M19, espor tarihinin hem en pahalı, hem de en lüks gaming house’una kavuştu.

Ocak ayının başlarında gerçekleşen satın alma sonrasında isim değişikliği yaparak M19 olan takım, yeni yatırımcısı ile önce Rusya’da, ardından dünyada esporu farklı bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz hafta Rus yatırım şirketi Strongbw Investments ile yeni bir sponsorluk anlaşmasını duyuran CIS bölgesi League of Legends takımı, anlaşmanın dünyanın en büyük 10 espor organizasyonu ile yarışabilecek bir miktar karşılığında imzalandığını söylemişti. Takımın kendine ait arazisi olan 22 milyon dolar değerindeki dev gaming house’u da görünüşe göre bahsi geçen anlaşmanın hakkını verecek cinsten.

Takımın yeni yuvası Manor “Nikolsky” ismiyle biliniyor ve Moskova’nın güneybatısında kalan Zhukovsky bölgesinde yer alıyor. 18. yüzyılda inşa edilen ev, Rusya Federasyonu Müzayede Evi’nin sitesinde belirtilene göre 1.3 milyar Ruble, yani 22 milyon dolar değerinde. Takım sahibi Andrei Mikheyev’in bir basın toplantısı düzenleyerek duyurduğu yeni sponsorluk anlaşması ve gaming house ise söylenenlere göre yatırımların başlangıcını ifade ediyor. Takımın yeni sahipleri ile Strongbow Investments’ın önümüzdeki süreçte M19’a “her yıl milyonlarca dolar” yatırım yapmayı planladığı belirtiliyor.

M19, eski ismiyle Albus NoX Luna, son gelişmeler neticesinde dünyanın en varlıklı espor organizasyonu olma unvanına da kavuşmuş durumda. M19’un satın almasından önce geçtiğimiz Dünya Şampiyonası’nda boy gösterme şansına erişen ekip, Wildcard temsilcileri arasında grup aşamasını geçen ilk takım olmuştu.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir