League of Legends

Mafa, Invictus Gaming’den ayrıldı

InvenGlobal

Weibo hesabı üzerinden yaptığı açıklamada askere gideceğini duyuran koç Mafa, Invictus Gaming’den ayrıldı.

Geçtiğimiz yılların en dominant takımlarından biri olan Invictus Gaming özellikle 2018 yılında harika performanslar sergiledi. Hem Vadi’de hem de seçim yasaklama ekranından galibiyetle ayrılan ekip bu sayede Worlds 2018 şampiyonu olmayı başardı. Geçtiğimiz yıl LPL’de iyi sonuçlar alamayan ekip buna rağmen Worlds Yarı Finali görmüştü. Sezonun sona ermesiyle takımda bazı ayrılıklar yaşandı. İlk olarak Duke ekipten ayrıldığını duyurdu ve ardından JackeyLove serbest oyuncu konumuna geçti. Bugün yapılan açıklamaya göre askere gidecek olan Mafa da Invictus Gaming’den ayrılanlar kervanına katıldı.

Espor kariyerine oyuncu olarak başlayan Mafa ilk olarak StarTAle kibinde destek rolünde boy gösterdi. Burada Ryu ve kkOma gibi isimlerle beraber oynayan eski desteğin bir sonraki durağı KT Rolster Bullets oldu. Mafa burada da KaKAO, Score, ssumday ve inSe gibi oyuncularla beraber mücadele etti. 2015 yılında emekli olan Mafa koç olduğunu duyurdu ve Invictus Gaming’in başına geçti. Başarılı isim geçtiğimiz mevsime kadar bu görevini sürdürdü.

Invictus Gaming’in başındayken de çok önemli isimlerle beraber çalışan koç takımla çıktığı ilk LPL mevsiminde üçüncülük gördü. Mafa ikinci mevsiminde Worlds 2015’de boy gösterdi. Takımın başındayken sayısız başarısı olan isim Karam ile birlikte önemli işlere imza attı.

Mafa’nın açıklamasına göre kendisi askerlik görevini yerine getirmek için ülkesine dönüyor. Askerlik bitince nasıl bir kariyer planlaması yapacağı henüz belli değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.