League of Legends League of Legends Haberleri

Major, Galatasaray Espor Akademi’nin yeni koçu oldu

Son olarak Beşiktaş Esports Akademi’yi çalıştıran Major, Yaz Mevsimi için Galatasaray Espor Akademi’yle anlaştı.

Galatasaray Espor as takımı geçtiğimiz mevsim Mevsim Yarı Finalleri’nde boy gösterse de akademi ekibi başarısız bir performans sergiledi. Akademi Ligi’ni 7. sırada bitiren takım çıktığı 18 maçtan 6 galibiyet alabildi. Koç Cognac sezonun başlamasına yakın farklı projelere yoğunlaşmak istediği için takımın başından ayrıldığını açıklamıştı. Bunun üstüne koç arayışlarına giren Galatasaray Espor, son olarak Beşiktaş Esports Akademi’yi çalıştıran Major ile anlaştı.

Sahnede yeni diyebileceğimiz Major geçtiğimiz mevsim Beşiktaş Esports ile önemli işlere imza attı. Akademi Ligi’nde normal sezonu 4. sırada bitiren ekip 12 galibiyet alırken 6 mağlubiyet gördü. Akademi Ligi Playoff turunda lider 1907 Fenerbahçe’yle karşılaşan ekip rakibini zorlasa da 3-2 yenilmekten kurtulamadı. Turnuvaya yarı finalde veda eden BJK Esports Akademi mevsim başında kadrosunda önemli değişikliklere imza attı. Major aynı zamanda Beşiktaş Esports as takım koçlarının arasında yer alıyordu.

Galatasaray Espor da mevsime önemli değişikliklerle başladı. As kadroda 4 kişiyi değiştiren takım akademi kadrosunda ise 3 yeni oyuncuyla anlaştı. Cognac geçtiğimiz mevsim daha önce denenmemiş uygulamalarla oyuncuların kendisini geliştirmesine yardımcı oldu. Ancak takımın Vadi’deki performansı diğer ekiplere kıyasla yetersizdi diyebiliriz. Cognac’ın ayrılmasının ardından Akademi Ligi’nin ilk haftasında 2 maç oynayan ekip galibiyet alamadı. Takım performansının yeni koç Major ile birlikte ileriki haftalarda artması bekleniyor.

Genç ve istekli koçun Galatasaray Espor Akademi oyuncularına katabileceği bir çok şey bulunuyor. Lige kötü bir başlangıç yapan Galatasaray’ın ilerleyen haftalarda nasıl bir performans sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir