League of Legends League of Legends Haberleri

Makrofaj, Beşiktaş Esports Akademi’nin koçu oldu

Beşiktaş Esports’un performans koçu olan Makrofaj, bu görevinin yanında bir de akademi takımının koçluğunu yürütecek.

Sezon başında geniş bir koç ekibi kuran Beşiktaş Esports oyuncuların mental ve fiziksel sağlığını sağlaması için iki performans koçuyla anlaştı. Bunun yanında bir ana iki yardımcı koç olmak üzere 3 isimle anlaşan takım toplamda 5 kişiden oluşan bir koç ekibi kurdu. Maurockafer’in geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılması koçlar arasında görev değişikliğine gidilmesine sebep oldu. Akademi takımının başına performans koçu Makrofaj geçecek. Zetsu yardımcı koçluk görevini sürdürecek.

Mevsim başında esnek bir kadro kuran Beşiktaş Esports bu taktik sonunda özellikle haritanın üst tarafında büyük verim aldı. Mayhem ve Kireas-Robin ikilisinin rekabeti takıma önemli katkı sağladı. Oyuncuların mental ve fiziksel olarak hazır olmalarını sağlayan performans koçlarının da gizli kahramanlar olduğunu belirtmek gerek. Makrofaj ve Coach IRL önemli işlere imza atarak takımın performansını yukarıda tuttu.

Nova, Relegate TV’ye verdiği röportajda performans koçlarının takıma çok yararlı olduğununda bahsetmişti. Maurockafer’in ayrılığının ardından akademi takımının başına geçen Makrofaj bu iki görevi birlikte yürütecek. Çiçeği burnunda koçun yeni görevinde ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

Beşiktaş Esports Akademi şu anda ligde 6 galibiyet 6 mağlubiyetle 6. sırada yer alıyor. Takım geçtiğimiz günlerde Danimarkalı orta koridoru Bendix’le yolları ayırıp Maintenance’la anlaşmıştı. Bu değişikten önce 3 galibiyet 3 mağlubiyette bulunan takım, Koearn Kid’in oynadığı maçı saymazsak Maintenance’la 2 galibiyet 3 mağlubiyet gördü. Bakalım Makrofaj takımı playoff potasına sokabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir