League of Legends League of Legends Haberleri

Maple, LNG Esports’a transfer oldu

LPL ekibi LNG Esports, Tayvanlı orta koridor Maple ve Çinli ormancı Xx ile anlaşıldığını duyurdu.

Finansal olarak dünyanın en önde gelen espor liglerinden biri olan LPL’de önemli oyuncuların yanı sıra büyük kontratlar görüyoruz. Geçtiğimiz mevsimki beşlisinden beklediği verimi alamayan LNG Esports, bu kervana katılan takımlardan biri olmaya karar verdi. Çin temsilcisi yeni bir organizasyon olmasına rağmen ilk mevsiminde normal sezonu altıncı sırada bitirdi ve play-off’lara kaldı. Gelecek sezon için hedefleri yükselten LNG Esports, Suning Gaming’den ayrılan Maple ve Top Esports’tan ormancı Xx’i transfer etti.

Geçtiğimiz sezon SwordArt ile birlikte Flash Wolves’dan ayrılan Maple, ülkesini terk edip Çin’e transfer olmuştu. Önemli yatırımlar yapan Suning, Tayvanlı ikilisiyle elle tutulur bir başarı elde edemedi. Sezonun sona ermesiyle yeni bir kadro planlamasına gitmek isteyen ekip önemli isimlerle yollarını ayırdı. Bunlardan bir tanesi Tayvan’ın en ünlü orta koridorlarından Maple oldu.

LNG Esports’un ormancı seçimini Xx’ten yana kullanması pek şaşırtmadı. Çinli oyuncu orta koridorla iyi bir uyum yakaladığı takdirde önemli bir tehdit olabilir. Maple’ın dil seviyesi hakkında bir bilgi yok ancak oyuncu bir yıldır Çin’de yaşıyor. Az da olsa anlaşabilecekleri kadar dil bildiği düşünülüyor. Bireysel olarak fena olmayan bu ikilinin LNG adına önemli işler yapabilme potansiyelleri olduğunu unutmamak gerek.

LNG’nin diğer parçalar hakkındaki son kararı henüz belli değil. Bakalım ekip gelecek mevsim başarılı olabilecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir