League of Legends League of Legends Haberleri

Maple, Suning’den ayrıldı

Son olarak LPL’de Suning Gaming forması giyen orta koridor Maple, sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Bölgesinin uzun süre en iyi orta koridoru olarak gösterilen Maple, Flash Wolves ile başarılı seneler geçirdi. Tayvanlı oyuncu bu süre zarfında takımını ve ülkesini bırakmadı ancak geçtiğimiz yıl takım arkadaşı Swordart ile birlikte LPL’in yolunu tuttu. Suning Gaming ile anlaşan ikili bu iki mevsimde de uluslararası turnuvalara katılım sağlayamadı. Sezonun sona ermesiyle Maple, Suning Gaming’den ayrıldı.

Kariyerine Gamania Bears ile başlayan orta koridor ilk LMS şampiyonluğunu burada yaşadı. Ekip Worlds’e katıldı ancak turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Ardından efsaneleşeceği Flash Wolves ile anlaşan isim burada Steak, HueiYun, NL ve Swordart ile birlikte oynadı. Ekip LMS şampiyonu oldu. IEM ve Worlds gibi turnuvalara katılan Flash Wolves katıldığı her turnuvada herkese en ters gelebilecek takım olarak görüldü. Bu unvanda Maple’ın da payı büyüktü.

2 kez MSI Yarı Finali oynayan Maple başarılı senelerin ardından Flash Wolves’tan ayrıldı ve LPL’in yolunu tuttu. Suning Gaming ile anlaşan orta koridor ilk mevsiminde 10. oldu ve play-off’lara katılamadı. Geçtiğimiz mevsim ise 8. olan SNG play-off’lara katıldı ancak henüz ilk turda elenerek uluslararası turnuva hayalleri suya düştü. Bu sonuçların ardından Tayvanlı orta koridor takımdan ayrıldı.

Maple özellikle ülkesinde ünlü bir oyuncu. Bakalım Tayvan’a geri dönecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir