League of Legends League of Legends Haberleri

Marin, LGD’den ayrıldı

S5’te SK Telecom T1 ile Worlds Şampiyonluğu yaşayan Marin, LPL’deki takımı LGD’den ayrıldı. Yetenekli üst koridor oyuncusunun 2017 sezonunda LCK’de oynaması bekleniyor.

2014 yılının sonunda başlayan ve Kore oyuncularının daha fazla para kazanmak amacıyla LPL’e transfer olma furyasının son örneklerinden Marin, Çin Ligi’nden ayrılıyor. Profesyonel yaşantısına SK Telecom T1’de başlayan oyuncu, 2015 yılında SKT ile Worlds Şampiyonu olmuştu. Dünyanın en iyi üst koridor oyuncusu olarak gösterilen Marin, LPL’den gelen yüksek meblağları geri çevirmedi ve LGD’ye transfer oldu. Oyuncunun LGD kariyeri ise SKT’de olduğu gibi devam etmedi.

LGD ile başarıyı yakalayamayan oyuncunun LCK’ye dönmesi ise League of Legends izleyenleri şaşırtmadı. Tersine Kore Göçü’nün yaşandığı şu günlerde LCK’nin rekabetçiliği günden güne artmaya devam ediyor. KT’nin yıldızlarla dolu bir kadro kurmasının ardından SKT de boş kalmamış ve ROX’tan ayrılan Peanut’ı transfer etmişti. Boşta çok oyuncu olması ligin hayranlarını heyecanlandırırken, Marin’in hangi takıma transfer olacağı ise belirsiz.

Büyük bir yatırımcıyı arkasına aldığı söylenen Longzhu Gaming ise yıldız oyuncunun bir sonraki durağı olabilir. Organizasyonun kötü şöhretinden dolayı boştaki oyuncuların takımı tercih etmediği söylense de, çok fazla boşta oyuncu olduğu için Marin’in de olduğu herhangi bir takımın da “süper takım” ayarında olabileceği söyleniyor. Pray-Gorilla ikilisinin hala takım bulamamış olması da LZ dedikodularını güçlendiriyor.

LCK’nin 2017 yılında çok daha mücadeleci ve eğlenceli olacağına hiç şüphe yok. Lig ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir