League of Legends League of Legends Haberleri

Master Yi ve Nunu dengeleniyor

8.11 yamasının ardından Master Yi ve Nunu’nun başrolünde olduğu “gold funneling” stratejisi, şampiyonların dengelenmesiyle ortadan kaldırılıyor.

League of Legends tarihinin en kaos metalarından birisine tanık ettiğimiz bu günlerde takımların en çok tercih ettiği stratejilerden birisi “gold funneling”. Bu strateji genellikle ormana alınan Master Yi ya da Nunu ile gerçekleştiriliyor. Master Yi’nin yanına orta koridora Taric tercih edilirken Nunu’nun yanına ise orta koridora Karthus alınıyordu. Taric tamamıyla destek olarak oynanıyor ve tüm farm Master Yi’ye bırakılıyordu. Aynı şekilde Nunu da destek olarak oynanıyor ve şampiyon tüm zamanını orta koridorda ya da ormanda Karthus ile beraber geçiriyordu.

Bu stratejiden fazlasıyla rahatsız olan Riot Games, geliştirici bloğunda yaptığı açıklamayla gold funneling’i dengeleyeceğini açıklamıştı. PBE yamasındaki değişikliklerle birlikte bu güncelleme kesinleşti. Buna göre:

Master Yi

  • Q: Alfa Vuruşu

-Bedeli 70/75/80/85/90’dan 50/55/60/65/70’e düşürüldü.

-Yetenek artık minyonlara bonus hasar vermiyor.

Nunu

  • W: Kaynar Kan

-AP oranı %40’tan %20’ye düşürüldü.

Bu değişikliklerin tamamıyla bu stratejiyi yok etmek için gerçekleştirildiğinin altını çizmek gerekiyor. Yi’nin minyonlara fazla hasar vermemesi bu stratejiyi yok ederken mana bedelinin düşürülmesiyle birlikte ormandaki etkinliği de yok edilmemiş oluyor. Aynı şekilde Nunu’nun da W yeteneğinin AP oranının azaltılması orta koridorda tercih edilen büyücülerin etkinliğini kısıtlıyor.

Bu değişikliklerin hala PBE yamasında denendiğini ve rakamların güncellenebileceğini de ekleyelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir