League of Legends League of Legends Haberleri

Mata, emekli oldu

Geçtiğimiz sezon SKT forması giyen Koreli efsanevi destek Mata, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Kariyerinde birçok şampiyonluk yaşayan Mata, hem Kore’de hem de Çin’de forma giydi. Bu bölgelerin ikisinde de başarılı performanslar sergileyen oyuncu dünyanın en saygın desteklerinden biri oldu. Eski dünya şampiyonu geçtiğimiz sezon SKT’de takımla iyi bir uyum yakalayamadı ve bu yüzden formayı Effort’a kaptırdı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan oyuncunun hangi organizasyonla devam edeceği merak edilirken sürpriz bir karar geldi. Koreli destek Mata, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

2012’den bu yana sektörde yer alan isim, 2013 yılında MVP ile anlaşmasının ardından kariyerindeki yükseliş başladı. Burada Deft, imp ve DanDy gibi isimlerle beraber oynayan Mata, Samsung organizasyonuyla anlaştıktan sonra kariyerindeki en büyük başarı olan Worlds şampiyonluğunu yaşadı. Bu başarının ardından Vici Gaming ile anlaştı ancak burada herhangi bir şey elde edemedi. Ertesi sezon LPL’de devam eden oyuncu, RNG’ye transfer oldu ve Uzi’nin yanına geçti. Koreli destek burada LPL şampiyonluğu ve MSI Yari Finali gördü.

Ülkesine dönen oyuncu sırasıyla KT Rolster ve SKT formaları giydi. Mata, SKT’nin rüya kadrosunun bir parçasıydı ancak bir süre sonra formayı yedek destek Effort’a kaptırdı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan oyuncu, profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Bakalım Mata ilerleyen zamanlarda yoluna koç veya menajer olarak devam edecek mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir