League of Legends League of Legends Haberleri

Mata, SK Telecom T1’e transfer oldu

Geçtiğimiz yılı KT’de geçiren ve dünyanın en iyi destek oyuncusu olarak gösterilen Mata, SK Telecom T1’e transfer oldu. 

2018 yılını büyük bir hayal kırıklığıyla tamamlayan SKT, 2019 yılına bomba gibi bir kadroyla giriyor. League of Legends sahnesinin en başarılı takımı olarak gösterilen organizasyon, adeta kötü geçen yılın acısını çıkartmak istermişcesine tüm yıldız oyuncuları tekrar forması altında birleştirmek istiyor.

Kötü geçen sezonun ardından sadece Faker ile yoluna devam eden organizasyon, daha önce yaptığı resmi açıklamayla üst koridora Khan ve Crazy, ormana Haru ve Clid, nişancı rolüne de Teddy’yi getirmişti. Tüm bu isimlerin önceki takımlarını sırtladığını, özellikle Khan ve Teddy’nin geçen yıl harika oyunlar ortaya koyduğunu söylemek gerekiyor. Gen.G’de Ambition ile zamanını paylaşan Haru da taşıyıcı şampiyonlarla çok iyi işler başarırken, LPL’in en iyi ormancılarından birisi olan Clid de SKT’nin aradığı kan olarak görülüyordu. Tüm bunların yanına destek rolüne adeta “geminin kaptanı” diyebileceğimiz Mata’nın getirilmesi ise SKT’yi bir anda Dünya Şampiyonluğu’nun en büyük adayı haline getirdi.

2014 yılında Samsung White ile Worlds kupasını kaldıran tecrübeli destek, aradan bir süre geçmesine rağmen halen dünyanın en iyisi olarak görülüyor. KT’de iki yıl kalan ve Worlds hedefi olan kadroda ne yazık ki Çeyrek Final’den ötesini göremeyen isim, SKT’ye katılarak gerçek “süper takım”ın hayata geçmesini sağladı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir