League of Legends League of Legends Haberleri

Mata, SKT’den ayrıldı

Geçtiğimiz mevsimin büyük bir bölümünü yedek olarak geçiren Mata, sezonun sona ermesiyle SKT’den ayrıldı.

Uzun bir süre dünyanın en iyi destekleri arasında gösterilen Mata özellikle Deft ile yakaladığı uyumla bu unvana sahip oldu. Kariyerinde birçok başarı elde eden isim geçtiğimiz mevsim çok iyi oynamadı. SKT sezona tecrübeli destekler başladı ancak bir süre sonra Effort as takıma yükseldi ve Mata’yı fazla göremedi. Sezonun sona ermesiyle oyuncunun takımdaki geleceği kesinleşti. Tecrübeli destek SKT’den ayrıldı.

Kariyerine 2013 yılında başlayan isim ilk olarak MVP forması giydi. Burada DanDy, dade ve imp ile birlikte oynayan destek takımıyla ilk şampiyonluğunu yaşadı. Ardından Samsung ile anlaşan oyuncu SSW formasıyla Worlds şampiyonu oldu ve harika performanslar izlettirdi. Worlds şampiyonluğunun üstüne LPL’e transfer olan Mata ilk olarak Vici Gaming, ardından ise Royal Never Give Up formaları giydi.

Tecrübeli oyuncunun Vici Gaming zamanları başarılı geçmese de RNG ile güzel günler yaşadığı söylenebilir. Burada 1 kez LPL şampiyonu olan isim bir kez MSI Yarı finali, bir kez de Worlds Çeyrek Finali gördü. Ülkesine geri dönme kararı alan Mata, KT Rolster ile anlaştı. Deft ile iyi bir uyum yakalayan oyuncu burada 4 mevsim geçirdi ve SKT’ye transfer oldu. SKT’de şampiyonluk yaşadı ve MSI Yarı Finali’nde boy gösterdi. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldı.

Bakalım Mata’nın bir soranki durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir