League of Legends League of Legends Haberleri

Maximillion, Dark Passage’a transfer oldu

VFŞL ekibi Dark Passage, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada orta koridor için genç isim Maximillion ile anlaşıldığını duyurdu.

VFŞL tarihinin en başarılı organizasyonlarından biri olan Dark Passage uzun bir süre tahtın tek sahibiydi. Fabfab, Crystal, Naru, Holy ve Touch beşlisini bir araya getiren organizasyon birçok şampiyonluk yaşadı. Takımın dağılmasının ardından büyük bir düşüş yaşayan DP, geçtiğimiz sezonun başında genç oyuncu yetiştirmek için yeniden yapılanmaya gidildiğini açıkladı. Juuzou ve Black gibi oyuncuları bünyesinde bulunduran ekip 2020 Kış Mevsimi orta koridorunu buldu. Genç Maximillion, gelecek mevsim DP’nin orta koridorunda yer alacak.

Maximillion hakkında bir bilgi yok çünkü kendisi daha önce profesyonel bir ligde forma giymedi. Genç ismi muhtemelen tekli derecelide keşfeden Dark Passage geçtiğimiz sezonun başında bu anlayışla yola devam edileceğini duyurmuştu. Maximillion’ın transfer açıklamasında akademi transferi olup olmadığı belirtilmese de genç isim yüksek ihtimal as kadroda forma giyecek.

Geçtiğimiz mevsim takıma “abilik” yapmaları adına Crystal ve Naru’yu alan ekip bunun meyvelerini çok iyi alamadı. Naru’nun sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılması bekleniyordu. Maximillion transferiyle bu haber netleşti. Bu transferle birlikte ligdeki yerli orta koridor havuzu da artış gösterdi. Dark Passage, ülkemize yeni bir yetenek kazandırmış olabilir. Takımın geri kalan parçaları henüz belli değil.

DP’nin üst koridor Juuzou’yu takımda tutması bekleniyor. Bakalım ekip gelecek mevsime nasıl bir beşliyle çıkacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir