League of Legends

Maxlore, Misfits’e transfer oldu

flickr.com/lolesports

Geçtiğimiz mevsim Roccat’in performansında büyük bir rol oynayan ve ligin en iyi ormancıları arasında gösterilen Maxlore, Misfits’e transfer oldu. Oyuncu, Kakao’dan boşalan pozisyonu dolduracak. Kakao’nun ise hangi takıma transfer olacağı henüz belirsiz.

EU LCS ekiplerinden Misfits, 2017 Yaz Mevsimi öncesi kadrosunu güçlendirme yoluna gidiyor. Lige yükseldiği mevsimde Yarı Final’e kadar çıkmayı başaran ekipten beklentiler çok daha fazlaydı. PowerofEvil’in transferinin ardından daha kontrollü ve makro oyunda başarılı bir ekip haline dönüşen Misfits, Çeyrek Final’de Splyce’ı nefes kesen bir seride 3-2 ile geçmiş, Yarı Final’de ligin en iyi takımlarından Unicorns of Love’a 3-1 yenilmişti. Birçok otorite Misfits’in başarısının takım eforu olduğu konusunda hem fikir olsa da orman rolündeki Kakao kariyerinin eski günlerindeki performanslarına benzer bir şekilde oynayarak büyük bir katkı sağlamıştı. Ekibin Kakao ile yollarını ayırması şaşkınlığa yol açsa da, Maxlore’un daha iyi bir ormancı olduğu konusunda herkes hem fikir.

Sezona fazlasıyla kötü başlayan ve ligden düşmesine kesin gözüyle bakılan Roccat ise 2017 Yaz Mevsimi’nde EU LCS’te mücadele etmesini Maxlore’a borçlu. Başarılı bir lider olan oyuncu, ROC’un son haftalardaki zaferlerinin mimarıydı. Mevsim finallerine kalma şansını son dakikada Fnatic’e kaybeden ekibin ise Maxlore’dan boşalan pozisyonu kim ile dolduracağı, ekibin Yaz Mevsimi’ndeki kaderini doğrudan etkileyecektir.

Kakao’nun ise EU’da kalma ihtimaline düşük bakılıyor. Oyuncunun NA LCS’e transfer olarak “paranın peşinden” gitme ihtimali yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.