League of Legends League of Legends Haberleri

Mega, LST şampiyonu oldu

Finalde Team Empire’ı 3-0 ile geçen Mega, LST şampiyonu olup MSI biletini kaptı.

Mega, ismini ilk kez duyduğumuz bir ekip olsa da kadrosundaki oyuncuları uzun süredir uluslararası turnuva elemelerinde görüyoruz. Sezon başında G4, Lloyd, Rockky ve iki Koreli oyuncuyla serüvenine başlayan ekip kayıpsız bir şekilde Güneydoğu Asya şampiyonu oldu. LST kurallarına göre Endonezya, Filipinler, Tayland ve Malezya/Singapur elemelerinden gelen takımlar aralarında son turu oynuyorlar. Mega kayıpsız bir şekilde geldiği LST’de önce Endonezya temsilcisi Capital Esports’u, ardından da Malezya/Singapur temsilcisi Team Empire’ı geçerek MSI ön elemeleri için yerini ayırttı.

Mega oyuncularından üçü geçtiğimiz sene Ascension Gaming forması giydi. G4 ve Llloyd ise daha öncesinde Bangkok Titans forması ile de karşımıza çıkmıştı. Takım bölgeye göre çok güçlü bir kadro kurdu. İki Koreli oyuncu ile birlikte hem yerel elemelerde hemde Güneydoğu Asya elemelerini kayıpsız bitiren ekip bölgesinin lideri oldu.

Finalin ilk maçında Team Emipre harika başlayıp uzun bir süre liderliği elinde tutsa da geç oyunda çok iyi oynayan Rockky ve G4 ikilisi takımını seride 1-0 öne geçirdi. İkinci maçta ise Mega’nın alt ve üst koridorları, oyunun koridor bölümünü çok önde bitirdi. Özellikle Rockky harika bir Sylas performansı izletti. Ekip maçı kazanarak seride durumu 2-0’a getirdi. Son maçta ise baştan sona önde olan Mega rakibine şans tanımadı.

Mega, temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin potansiyel rakipleri arasında yer alıyor. Bakalım MSI kuraları nasıl gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir