League of Legends League of Legends Haberleri

MEGA, LST şampiyonu oldu

Finalde Axis Empire’ı 3-0 ile geçen MEGA, LST şampiyonu oldu ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

Kadrosunda G4, Rockky ve Lloyd gibi bölgenin önde gelen isimlerini barındıran MEGA geçtiğimiz mevsimi şampiyon tamamlamış ve MSI ön elemelerine katılma hakkı kazanmıştı. Ön elemelerden çıkamayan ekip Yaz Mevsimi’nde aynı performansını sürdürdü ve normal sezonu sadece 1 mağlubiyetle 2. sırada tamamladı. LST formatına göre farklı bölgelerden ekipler (Tayland, Endonezya, Malezya, Singapur, Filipinler) uluslararası turnuvalara katılabilmek için mücadele ediyor. Tayland ekibi MEGA bir kez daha LST şampiyonu olmayı başardı ve Worlds 2019’da bölgesini temsil etme hakkı kazandı.

Tayland’ın yıllardır sahnede olan ve bilinen oyuncuları G4, Lloyd ve Rockky’nin yanına Koreli alt koridor DeuL ve PoP’ı transfer eden ekip iddialı bir kadro kurdu. Normal sezonda 7 mücadeleye çıkan ekip sadece 1 mağlubiyet aldı. WIN Esports normal sezonda mağlubiyet almadan 1. oldu.

Play-off’larda ise işler biraz değişti. MEGA yarı final eşleşmesinde Liyab Esports’u 2-0 ile geçerken normal sezonun namağlup lideri WIN Esports, Axis Empire’a 2-1 kaybetti. Final serisi tek taraflı geçti. Rakibini 3 maçta mağlup eden MEGA şampiyonluğunu ilan etti ve Worlds’e katılma hakkı kazandı.

LST ekibi Worlds ön elemelerinde temsilcimiz Royal Youth’un muhtemel rakipleri arasında yer alıyor. Worlds ön elemeleri 2 Ekim tarihinde başlayacak ve 10 Ekim’e kadar devam edecek. Bakalım MEGA, Worlds 2019’da nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir