League of Legends League of Legends Haberleri

Meteos, bu hafta Phoenix1 ile LCS’te oynayacak

2017 NA LCS’in başarılı ekiplerinden Phoenix1, bu hafta oynayacağı mücadelelerde Vadi’ye Meteos ile çıkacak. Facebook sayfasından bir açıklama yapan organizasyon, ormancıları Inori’nin kişisel bir sebepten ötürü Vancouver’a gittiğini belirtti. 

Cloud9’ın kadrosunda yedek olarak gözüken Meteos, Riot Games’in yaptığı bir açıklama göre Phoenix1 takımına bu hafta oynamak üzere transfer oldu. C9’un efsanevi 2014 ve 2015 kadrosunun ormancısı olan Meteos, son yıllardaki performans düşüklüğü yüzünden öncelikle yedeğe çekilmiş, ardından geçtiğimiz yıl bir geri dönüş gerçekleştirerek C9 ile Worlds’te mücadele etme fırsatı bulmuştu. 2017 sezonu başlangıcında ise Cloud9 organizasyonu oyuncu ile yollarını ayırmayarak yedekte tutsa da, orman rolüne Cloud9’ın Akademi takımı olan Cloud9 Challenger’dan Contractz getirilmişti.

Şu ana kadar Cloud9’da oynama fırsatı bulmayan Meteos, görünüşe göre acil bir durumdan dolayı Vancouver’a gitmek zorunda olan Inori’nin yerine Phoenix1 ile karşılaşmalara çıkacak. Ligde 4-4 skoru ile dördüncülüğü Echo Fox ile paylaşan Phoenix1, bu yıl yaptığı transferler ile ligin iddialı ekiplerinden birisi olmuştu. Ryu, Arrow ve Adrian transferleri takımı tamamıyla değiştirirken, Koreli oyuncuların diğer takımların yaptığı Koreli transferlerine göre çok daha katkı sağladığını gördük. Inori ile sinerjisi yüksek olan ekibin Meteos ile neler yapacağı merak ediliyor.

Phoenix1, 5. haftanın 1. gününde Team Envy ile karşılaşacak. Takım, haftanın ikinci mücadelesinde ise Cloud9 ile oynuyor. Oyuncunun Cloud9’dan transfer olması ise bu maçın hikayesini farklı bir boyuta taşıyor. Oyuncunun bu transferi ile şu anda orjinal Cloud9 kadrosundan sadece Sneaky takımda kalmış oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir