League of Legends League of Legends Haberleri

Mickey, Excel Esports’a transfer oldu

Son olarak Kore Yükselme Ligi’nde APK Prince forması giyen Mickey, gelecek mevsim için Excel Esports’la anlaştı.

LCS’te mücadele ettikten sonra ülkesine dönme kararı alan oyuncu geçtiğimiz mevsim Kakao’nun takım arkadaşıydı. Mevsimin son bulmasıyla kadrodan ayrılan Mickey, takım aramaya başladı. Bunun üstüne ilk olarak Esporin’in duyurduğu transfer gerçekleşti. Koreli orta koridor Mickey, LEC ekibi Excel Esports’a transfer oldu.

Uzun süredir profesyonel arenada yer alana orta koridor kariyerine 2013 yılında başladı. LSPL ekiplerinden Prime Sentinel forması giyen Mickey, bir sonraki mevsim LPL’de Team WE Akademi forması giydi. Takımda bir süre ormancı rolünde oynayan isim takımdan ayrılarak Kore Yükselme Ligi ekiplerinden Anarchy ile anlaştı. Ardından LCK ekibi Afreeca Freecs’e transfer olan oyuncu burada Anarchy’den takım arkadaşı SnowFlower ile mücadele etmeye devam etti. Sırasıyla ROX Tigers, Team Liquid ve Golden Guardians forması giyen orta koridor son olarak APK Prince’de oynadı.

Geçtiğimiz mevsim LEC’de başarılı olamayan ekip oynadığı 18 maçta sadece 5 galibiyet alabildi. 13 mağlubiyet gören takımın sezon sonu 2 orta koridorunun da yeni bir takım araması Excel’in bu bölgeye yeni isimler getirmek istediğinin en büyük göstergesiydi.

Bu transferle birlikte yabancı hakkını dolduran Excel Esports’un üst koridorda Expect ile yola devam edip etmeyeceği henüz belli değil. Takımın güncel olarak LEC’de mücadele edecek kadrosu şöyle: Expect, Caedrel, Mickey, Hjarnan, Kasing. Bakalım bu kadro LEC Yaz Mevsimi’nde neler yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir