League of Legends League of Legends Haberleri

Mickey, Golden Guardians’a transfer oldu

2018 Bahar Mevsimi’ni son sırada tamamlayan Golden Guardians, ESPN’in haberine göre Team Liquid Academy’nin orta koridor oyuncusu Mickey’i transfer etti. 

Franchise sistemine geçen NA LCS’teki yeni takımlardan birisi de Golden Guardians’tı. NBA ekiplerinden Warriors’ın League of Legends takımı olan Golden Guardians, sene başında kurduğu kadro ile son sıralarda yer alacağının sinyalini vermişti. Lourlo, Deftly ve Matt gibi ortalama sayılabilecek oyuncuların yanına uzun bir süredir üst düzey League of Legends oynayamayan Hai’yi ekleyen takımın en önemli transferi ise Contractz olmuştu. Takım beklenildiği gibi sezona oldukça kötü başladı fakat mevsimin ikinci yarısında kıpırdanma sinyalleri verdi. Ligin ilk sıralardaki takımlardan galibiyet çalmayı başarsa ne yazık ki istikrarlı bir şekilde gelişimini sürdüremedi.

Sezonu son sırada bitirmek takımı transfer yapmaya da itti. Guardians’ın ilk hamlesi orta koridorda gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl sonunda Team Liquid’e transfer olan Mickey’i kadrosuna katan ekip, ilk yabancı slotunu Koreli orta koridordan yana kullandı. Baktığımızda ligde yabancısız oynayan tek takım olarak öne çıkan GGS’in üst sıralarla rekabete girmesi için daha radikal kararlar da alması gerekiyor.

İlk olarak Çin’de kariyerine başlayan Mickey, Kore’ye döndükten sonra Afreeca Freecs takımında yer almış ardından da Liquid’e transfer olmuştu. Yaklaşık bir yıldır Amerika’da yaşayan oyuncunun dil bariyerini de aştığını ve takımla iletişim kurabilecek düzeyde olduğunu belirtelim.

Bu transferin de kafa karıştırıcı olduğunu söylemek gerekiyor. Sezona “NA yeteneği geliştireceğiz” mentalitesiyle başlayan GGS’in ilk mevsimden böyle bir değişiklik yapması stratejinin de değiştiğini gösteriyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir