League of Legends League of Legends Haberleri

Micro, DAMWON Gaming’den ayrıldı

3 yıldır DAMWON Gaming bünyesinde yer alan koç Micro, yapılan açıklamaya göre takımdan ayrıldı.

LCK 2020 Bahar Mevsimi’ne 3 galibiyet 3 mağlubiyetle başlayan DAMWON Gaming, nişancı pozisyonunda değişikliğe gitti. Bir süredir eleştiri oklarının hedefi olan Nuclear, Ghost’un gelişiyle yedek kalacak gibi gözüküyor. Takım içinde yapılan değişiklikle bununla sınırlı kalmadı. Oyuncuların yanı sıra koç ekibinde de ufak bir değişiklik yapıldı. 2017’den bu yana koç ekibinde yer alan Micro ile yollar ayrıldı. Tarafların karşılıklı anlaşarak bu kararı aldığı belirtildi.

Micro, koçluk kariyerine 2015 yılında başladı. O dönemde Frozen, TusiN ve Wisdom ile birlikte çalıştı ve takımın ana koçu pozisyonunda yer aldı. Takımın adı ise Incredible Miracle’dı. Burada 1 yıl geçirdikten sonra sıradaki durağı Kongdoo Monster oldu. KDM bünyesinde yardımcı koç olarak yer aldı ve buradan DAMWON Gaming’e transferi gerçekleşti. Bu transfer, Micro’nun kariyerindeki dönüm noktası oldu diyebiliriz. 3 yıl boyunca burada kaldı.

Micro, DAMWON Gaming’e katıldığında takım henüz LCK’e yükselmemişti. LCK 2019 Bahar Mevsimi Elemeleri’nde ilk olarak bbq Olivers’ı eleyen ekip son turda Team BattleComics’i mağlup ederek LCK’e yükseldi. Geçtiğimiz yıl Yaz Mevsimi’nde normal sezonu 3. sırada tamamlayan DAMWON, play-off’lara yarı finalde veda etmişti. Bölge Finalleri’nde gelen şampiyonluk, takımı Worlds’e taşıdı. Micro, bu süreçte Kim ile birlikte koç ekibinde yer aldı.

DAMWON bu sezon 3 galibiyet 3 mağlubiyetle başladı. Micro’nun neren gönderildiği bilinmiyor. Bu değişikliğin takıma nasıl yansıyacağını ilerleyen haftalarda göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir