League of Legends

Milica, LEC Bahar Mevsimi açılışını kaçıracak

Riot Games

Team Vitality’nin orta koridoru Milica, vize problemlerinden dolayı LEC Bahar Mevsimi’nin ilk haftalarını kaçıracak. Bu süreçte Sırp oyuncu yerine akademi orta koridoru Saken Vadi’ye inecek.
Bir dönem ülkemizde Bursaspor Esports forması da giyen Sırp orta koridor Milica, geçtiğimiz sezon Vodafone Giants ile başarılı performanslar sergiledi. Takımıyla LVP Superliga Orange şampiyonu olan isim EU Masters’da finale kadar yükseldi. Bu başarısının ardından LEC temsilcisi Team Vitality’nin dikkatini çekti ve kariyerinde ilk kez Avrupa’nın en üst seviyesinde boy gösterme hakkı kazandı. Dün yapılan açıklamaya göre Milica büyük bir şanssızlık yaşadı ve vize problemleri yüzünden ligin ilk haftalarını kaçıracağı kesinleşti. Vitality, Vadi’ye Sırp orta koridor yerine Fransız akademi oyuncusu Saken ile inileceğini duyurdu.

KlikTech ile yükselişe geçen kariyerinin ardından ülkemize uğrayıp bir mevsim geçiren Milica, Avrupa’nın yükselen yıldızları arasında gösteriliyordu. Boşta Exile ve LIDER gibi oyuncular varken Team Vitality’nin tercihi olan isim ilk kez LEC’de boy gösterecekti. Tabii ilerleyen haftalarda bu sorun çözülecektir çünkü Vitality tarafından yapılan açıklamada bu değişikliğin ilk haftalar için olduğu belirtildi.

Bir diğer vize sorunu yaşayan VIT oyuncusu Yoppa oldu. Akademi takımında mücadele edecek ismin vize sıkıntısı yaşamasının ardından bir dönem Galakticos’ta oynamış isimlerden Doxy geçiçi olarak transfer edildi.

LEC maçları Almanya’da oynanıyor. Sırbistan Avrupa Birliği’nde olmadığı için Sırp oyuncuların vize almaları gerekiyor. Akademi orta koridoru Saken gibi Fransız oyuncuların ise böyle bir zorunluluğu yok. Bu değişiklik takımın performansına nasıl yansıyacak, merakla bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.